Archiv

Pozvánka na pracovní skupiny KPSS - Proběhlo veřejné setkání

ikona článku

MAS Vltava 5. 4. 2018 v kulturně-vzdělávacím centru Špejchar v Týně nad Vltavou pořádala veřejné setkání k zahájení projektu „Pokračování plánování sociálních služeb v ORP Týn nad Vltavou“ s reg. číslem CZ.03.2.63/0.0./0.0/16_063/0006560

více

Veřejné setkání k projektu Pokračování komunitního plánování sociálních služeb

ikona článku

Není Vám jedno, co dělají Vaše děti ve volném čase? Potřebovali jste někdy pomoct? Zajímá Vás, co s Vámi bude v penzi? Zapojte se do pracovních skupin:
a) Osoby se zdravotním znevýhodněním
b) Senioři
c) Rodina, děti, mládež, osoby ohrožené sociálním vyloučením

více

Shrnutí realizace MAP + v ORP Týn nad Vltavou

ikona článku

Hlavním cílem tohoto projektu bylo zlepšit kvalitu vzdělávání v mateřských a základních školách tím, že jsme podpořili spolupráci zřizovatelů, škol a ostatních aktérů ve vzdělávání. Společně jsme informovali, vzdělávali a plánovali aktivity pro řešení místně specifických problémů a potřeb žáků mateřských a základních škol a příspěvkových či neziskových organizací z Vltavotýnska.

více

SEMINÁŘ K VÝZVĚ MAS VLTAVA – RODINA I. OPERAČNÍ PROGRAM ZAMĚSTNANOST

více

Opět začínáme plánovat sociální služby

ikona článku

Pokračování KPSS ORP Týn nad Vltavou, realizace projektu od 2/2018 do 1/2020
CZ.03.2.63./0.0/0.0/16_063/0006560

více

VLTAVOTÝNSKO ŽIJE - VYDÁNÍ ÚNOR 2018

více

VLTAVOTÝNSKO ŽIJE - VYDÁNÍ LEDEN 2018

více

Pohodové adventní trhy navodily příjemnou předvánoční atmosféru

ikona článku

Třetí adventní neděle dopoledne je v Týně nad Vltavou již tradičně spojena s Adventními farmářskými trhy, které patří mezi nejúspěšnější trhy v roce. Svou osobitou atmosférou a nekomerčním pojetím dokáží každoročně oslovit nejen stovky návštěvníků, ale také několik desítek pravidelně se účastnících trhovců. A ti se prezentovali pestrou škálou kvalitních výrobků a produktů vč. adventní a vánoční výzdoby, svícnů, jmelí či dřevěných vyřezávaných betlémů. Zakoupit jste si mohli i čerstvé maso, oblíbené koláčky či vynikající zeleninové hořčice, dále také med, jablka, mošt, brambory či voňavé koření. Nechybělo ani pletené zboží, ručně malovaný textil, šperky, keramika, atd. Vlezlou zimu bylo možno zahnat horkou medovinou, teplým jablečným moštem či teplým voňavým punčem, který jste si mohli podle chuti vylepšit i oříšky, rozinkami a ovocem. O příjemný hudební doprovod se tentokrát postarala dechová hudba pod vedením pana Boháče. Děti si v dětské dílničce mohly vyrobit andělíčka či ozdobu na stromeček. Na rozdíl od loňského roku přálo trhům i počasí a poprašek sněhu všemu dodal tu správnou předvánoční kulisu.

více

Adventní farmářské trhy jsou za dveřmi

ikona článku

Srdečně Vás zveme na Adventní farmářské trhy, které se uskuteční 3. adventní neděli 17.12.2017 od 8 do 12 hodin na jarmarečním prostoru za galerií v Týně nad Vltavou. Přijďte si zpříjemnit předvánoční čas nebo se nechat inspirovat zajímavými a kvalitními produkty a výrobky při shánění dárků pod stromeček. Plakát naleznete v příloze. Těšíme se na Vás!

více

Vltavotýnsko žije - prosincové vydání

více

Nové číslo Vltavotýnsko.cz

V záložce ČASOPIS VLTAVOTÝNSKO.CZ Vám přinášíme aktuální vydání.


Dušičkové trhy se blíží, těšíme se na Vaši návštěvu!

ikona článku

Srdečně Vás zveme na tradiční Dušičkové farmářské trhy, které se uskuteční v sobotu 21.10.2017 dopoledne na jarmarečním prostoru za galerií v Týně nad Vltavou (plakát naleznete v příloze). Můžete zde např. nakoupit kvalitní regionální produkty vč. dušičkové výzdoby či pletené výbavy na blížící se zimu, děti si mohou něco malého vyrobit v tvořivé dílničce a připraven bude i zajímavý kulturní program. Tentokrát vystoupí folková kapela, která svým názvem podzimní náladu přímo evokuje. Jmenuje se Spadané listí a přijede za námi z Tábora. Těšíme se na setkání s Vámi!


MAP+

Díky dotaci z OP VVV již 17 měsíců hbitě mapujeme a realizujeme projekt na zlepšení podmínek školství v ORP Týn nad Vltavou. Ředitelé jednotlivých místních škol, kteří jsou zapojeni do pracovní skupiny projektu, sestavují plán investičních i neinvestičních aktivit za svou školu a podílejí se na zpracování analýzy místního školství.

více

Informační seminář Animace škol a školských zařízení

Vážená paní ředitelko, pane řediteli,
MAS Vltava Vás zve na informační seminář, který se koná 20. září od 15 hodin v zasedací místnosti v budově městského úřadu v Týně nad Vltavou. Program v přiložené pozvánce.
Těšíme se na Vaši účast.

více

VY JSTE VLTAVOTÝNSKO

ikona článku

Vážení producenti, výrobci a poskytovatelé služeb v cestovním ruchu,
blíží se čas certifikace pro Vaše výrobky a služby a tedy moment recertifikace a rozšiřování o nové produkty certifikované značkou „VLTAVOTÝNSKO regionální značka“.

více

Vltavotýnské farmářské trhy oslavily 6 let existence

ikona článku

Vltavotýnské farmářské trhy se konají čtyřikrát do roka a jsou vždy spjaty s aktuálním ročním obdobím či blížícími se svátky: na jaře jsou to velikonoční trhy, na podzim dušičkové a v zimě adventní. Letní trhy se pravidelně konají v termín městských slavností. Letos se tedy jarmareční prostor za galerií v Týně nad Vltavou zaplnil stánkaři v sobotu 22. července dopoledne. Je pravdou, že letní trhy jsou vždy trochu skromnější, co se obsazení týká, nicméně to mj. souvisí s tím, že v létě se trhy vždy kryjí s jinými akcemi v regionu (v dřívějších letech např. se slavnostmi v Protivíně či s keramickými trhy v Bechyni, letos např. se selskými slavnostmi v Holašovicích). Částečné prořídnutí řad trhovců mělo za následek také zavedení elektronické evidence tržeb (EET). I přesto ale návštěvníci trhů našli své oblíbené a vyhledávané artikly, zejména nadýchané koláčky či čerstvé maso od řezníka. Oživení přinesla také ukázka řemesel, ať už to bylo zpracování ovčí vlny či rýžování drahých kamenů, které si zájemci mohli vyzkoušet. Zejména pro děti bylo cachtání ve džberu s vodou vítaným osvěžením. Nejmladší návštěvníci si také mohli v tvořivé dílničce vyrobit piráta z papírového pytlíku či oblíbené mimoně z dřevěných špachtliček. Prosluněné dopoledne zpříjemnila svými písněmi kapela Prdíkovic rodina. Všem zúčastněným děkujeme za podporu a těšíme se na setkání při Dušičkových farmářských trzích, které se uskuteční 21.10. Hezký zbytek léta!


Rozvojová strategie Vltavotýnska 2014 - 2020 (SCLLD) konečně schválena, realizace Vltavotýnsku přinese více než 40 milionů Kč!

ikona článku

Po několika letech usilovné práce se MAS Vltava, z.s. konečně podařilo uspět s Rozvojovou strategií Vltavotýnska 2014 - 2020 resp. tzv. strategií Komunitně vedeného místního rozvoje (SCLLD). Dne 27.6.2017 byla SCLLD schválena a nyní již probíhají náročné přípravy na zahájení realizace a čerpání dotačních prostředků. První výzvy na příjem žádostí o dotace MAS Vltava chystá vyhlásit na konci tohoto roku. A co konkrétně znamená schválení této strategie pro náš mikroregion? Pokud vše půjde dle stanovených plánů, přinese realizace strategie na Vltavotýnsko v následujících 6 letech více než 40 milionů Kč dotačních prostředků na projekty zemědělců, podnikatelů, škol či obcí! MAS bude mít navíc k dispozici i prostředky na mzdy zaměstnanců, kteří se budou realizaci strategie věnovat, a prostředky na s tím související provoz kanceláře. Čeká nás ještě spousta mravenčí práce, ale ten nejdůležitější a zásadní první krok již máme úspěšně za sebou. Podrobné informace a dokumenty ke strategii naleznete v záložce "Rozvojová strategie Vltavotýnska 2014 - 2020 SCLLD" v levé liště.


Vltavotýnské farmářské trhy slaví šest let

ikona článku

Je to již šest let, co se na jarmarečním prostoru za galerií v Týně nad Vltavou poprvé konaly Vltavotýnské farmářské trhy. A těšit se na ně můžete i letos, byť v trochu skromnějším provedení. Trhy se uskuteční v sobotu 22. července 2017 od 8 do 12 hodin (plakát je v příloze článku). Rádi se tam s Vámi setkáme!


MAP+ a další vzdělávání pedagogických pracovníků

Projekt Místní akční vzdělávání v ORP Týn nad Vltavou probíhá již od 1.2.2016 a poběží do 31.1.2018.

více

Rozvojovou strategii Vltavotýnska 2014 - 2020 (SCLLD) čeká zásadní rozhodnutí

ikona článku

Blíží se finální rozhodnutí, které rozhodne o schválení (případně neschválení) Rozvojové strategie Vltavotýnska 2014 - 2020 resp. tzv. strategie Komunitně vedeného místního rozvoje (SCLLD). A tak je na místě shrnout dosavadní průběh náročného schvalovacího procesu. V březnu roku 2016 MAS Vltava dopracovala konečnou verzi zmiňované strategie a po schválení členskou schůzí podala SCLLD v rámci 1. průběžné výzvy k předkládání žádostí o podporu strategií Komunitně vedeného místního rozvoje. Náročný administrativní proces hodnocení strategie s sebou bohužel přinesl nemalé zdržení. Teprve dne 23.8.2016 MAS Vltava obdržela hodnocení formálních náležitostí a přijatelnosti (se zpožděním 59 pracovních dnů). Následně proběhlo doplnění žádosti na základě hodnocení (7.9.2016). 23.9.2016 MAS oficiálně splnila podmínky hodnocení formálních náležitostí a přijatelnosti a postoupila do fáze věcného hodnocení, jehož výsledky MAS obdržela až 3.1.2017. Jednalo se o dílčí posudky řídících orgánů jednotlivých operačních programů (u všech „ano s výhradou“). Následně proběhlo doplnění, které bylo oficiálně podáno 3.3.2017. Poté SCLLD úspěšně prošla 2. kolem hodnocení formálních náležitostí a přijatelnosti (16.3.2017) a postoupila do 2. kola věcného hodnocení, jehož výsledky MAS obdržela 21.4.2017. Jednalo se opět o dílčí posudky řídících orgánů jednotlivých operačních programů: Program rozvoje venkova (PRV) a Operační program Zaměstnanost (OPZ) "ano", Integrovaný regionální operační program (IROP) „ano s výhradou“. Dnes, tj. 19.5.2017, proběhlo ze strany MAS doplnění SCLLD po 2. kole věcného hodnocení. Nyní budeme s napětím očekávat rozhodnutí řídících orgánů.


Projekt Sousední světy – nachbarwelten – pozvánka na seminář

Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem z Plzně srdečně zve učitele mateřských a základních škol, školních družin a všechny, kteří pracují s dětmi ve věku od 3 do 8 let a chtějí ve svých zařízeních uskutečnit česko-německé jazykové a mediální projekty.

více

Jihočeský kraj vyhlásil dotační program na podporu oprav místních komunikací

ikona článku

Jihočeský kraj vyhlásil pro obce do 3 tisíc obyvatel Dotační program Podpora oprav místních komunikací.

více

Odstraňování bariér v mikroregionu Vltavotýnsko

ikona článku

Dne 3.3.2017 Ministerstvo pro místní rozvoj ČR vydalo Rozhodnutí o poskytnutí dotace č. 19/2017/00032, kterým se schvaluje žádost do dotačního programu Podpora a ochrana veřejného zájmu na úseku bezbariérového užívání staveb, na projekt Odstraňování bariér v mikroregionu Vltavotýnsko.
Účelové určení dotace: Zpracování analýzy "Odstraňování bariér v mikroregionu Vltavotýnsko".
Příjemce dotace: MAS Vltava, z.s.,IČ 26663414
Partner projektu: SMO Vltava, IČ 69092061
Cíle projektu: Hlavním cílem projektu je zpracování Analýzy Odstraňování bariér v mikroregionu Vltavotýnsko. Tento dokument bude sloužit jako podklad pro realizaci projektů na odstraňování bariér na komunikacích a objektech občanské vybavenosti, jako podklad pro zpracování projektových dokumentací k následným stavebním úpravám.

Uskutečněním projektu dojde nejen ke zmapování současné situace bariér na Vltavotýnsku, ale vzniknou i konkrétní návrhy k odstranění bariér a tím i k přiblížení se samotným realizacím odstranění bariér na vytipovaných a nejpotřebnějších místech po celém mikroregionu.
Projekt tak přispěje i velkou měrou k bezpečnosti obyvatel a návštěvníků celého území, k jejich spokojenosti a zlepšení podmínek života v obcích mikroregionu.

Místo realizace projektu, dopad projektu:
Mikroregion Vltavotýnsko, ORP Týn nad Vltavou

Projekt Odstraňování bariér v mikroregionu Vltavotýnsko je realizován za přispění prostředků státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

Koordinátoři projektu:
Ing. Magdaléna Pavlíková
Ing. Lenka Moulisová


Příjemné dopoledne na Velikonočních farmářských trzích

ikona článku

Týden před Velikonocemi se na jarmarečním prostoru za galerií v Týně nad Vltavou pravidelně konají Velikonoční farmářské trhy. A ne jinak tomu bylo i letos, konkrétně v sobotu 8. dubna dopoledne. Těšili jsme se na příjemný jarní den, ale po propršeném sychravém pátku jsme se trochu obávali rozmarů počasí. Ale to nám nakonec přálo a nakonec jsme se dočkali i slunečních paprsků, díky kterým všichni přítomní pookřáli. Jinou závažnější komplikací bylo zavedení elektronické evidence tržeb (EET), které mělo za následek částečné prořídnutí řad trhovců. Na rozdíl od jiných míst v celé České republice, kde trhy museli dokonce i zrušit, se nám ale nastalou situaci podařilo ustát a vltavotýnské trhy měly opět co nabídnout: čerstvé maso od řezníka, čerstvé ryby, med přímo od včelaře, domácí šípkové produkty, chutný jablečný mošt, voňavé koření, výborné koláčky, zajímavou keramiku, šperky, textilní výrobky vč. nápaditých čepic a nemohly chybět ani pomlázky. Nejen dětem se musíme omluvit, že zde nespatřily slibované vystavené živé zvířátko. Telátko ale bylo trochu vyplašené a poničilo si přístřešek, takže jsme ho zase museli nechat odvézt. Náladu si děti mohly vylepšit v tvořivé dílničce. O příjemnou atmosféru se postarala kapela Bonsai č. 3, která návštěvníky potěšila nejen vlastními písničkami, ale mj. i několika povedenými kousky od Beatles. Již nyní probíhají přípravy na letní farmářské trhy, které se uskuteční v termínu městských slavností dne 22. července. Hezké jarní dny přeje Farmářské centrum VLTAVA (v příloze naleznate i foto).


Přivítejte jaro s Velikonočními farmářskými trhy

ikona článku

Zima pozvolna končí a nadvládu pomalu přebírá jaro. Velikonoce letos vychází až na polovinu dubna a tak se snad můžeme těšit na skutečně příjemné jarní svátky. Týden před Velikonocemi se na jarmarečním prostoru za galerií v Týně nad Vltavou pravidelně konají Velikonoční farmářské trhy. A ne jinak tomu bude i letos, konkrétně v sobotu 8. dubna dopoledne mezi 8 a 12 hodinou. Pokud tedy budete mít chuť a náladu, přijďte se podívat. Kromě možnosti nákupu zajímavých a kvalitních regionálních produktů a výrobků bude připraveno i občerstvení a chybět nebude ani zajímavé hudební vystoupení. Pro děti chystáme tvořivou dílničku a možná i jedno vystavené živé zvířátko. V příloze naleznete plakát. Těšíme se na setkání s vámi!


Pozvánka na setkání subjektů cestovního ruchu Vltavotýnska

Společnost INREGIO Vás co nejsrdečněji zve na setkání subjektů cestovního ruchu Vltavotýnska, které se uskuteční ve čtvrtek 2. března od 9:30 hodin v Městském muzeu v Týně nad Vltavou. Tématem tohoto již třetího setkání je spolupráce mezi subjekty turistické oblasti Českobudějovicko – Hlubocko. Zástupci jednotlivých podoblastí představí turistické zajímavosti a novinky pro nadcházející sezónu ze svého regionu. Poté bude následovat diskuze a program ukončí prohlídka moderních interaktivních expozic Městského muzea a výstavy Václava Bláhy v Městské galerii.

Podrobnější informace o průběhu setkání naleznete v přiloženém programu.

více

Sedm týdnů se svatou Anežkou

Přijměte pozvání na cyklus přednášek Sedm týdnů se sv. Anežkou, letošní cyklus nese název Křesťanská víra – motivace pro sv. Anežku i pro dnešní dobu. Podrobnosti naleznete v příloze.


Podpora plánování sociálních služeb na území správního obvodu ORP Týn nad Vltavou

ikona článku

MAS Vltava úspěšně dokončila realizaci projektu "Podpora plánování sociálních služeb na území správního obvodu ORP Týn nad Vltavou 2016", který byl spolufinancován z grantového programu Podpora plánování sociálních služeb na území správních obvodů obcí s rozšířenou působností v Jihočeském kraji. V rámci projektu došlo k udržení činnosti organizační struktury (řídící skupina a pracovní skupiny), podpoře spolupráce mezi obcemi na území správního obvodu ORP Týn nad Vltavou, monitoringu plnění plánu, aktualizaci stávajícího plánu a zpracování akčního plánu pro rok 2017, vzdělávání cílových skupin a informování veřejnosti, propojení procesů plánování na místní a krajské úrovni. V průběhu září – prosince 2016 se dvakrát sešla řídící skupina projektu a také se sešly všechny 3 pracovní skupiny. Realizátoři projektu provedli monitoring změn v oblasti poskytování sociálních a doprovodných služeb na území ORP Týn nad Vltavou, který na těchto skupinách diskutovali se členy. Na základě těchto diskusí pak vznikl akční plán pro rok 2017 (viz příloha). Ten byl prezentován na setkání starostů z území ORP Týn nad Vltavou a také široké veřejnosti prostřednictvím médií.


PF 2017

Klidné a požehnané svátky vánoční a vše dobré v novém roce 2017 přeje MAS Vltava.

více

Osobitá atmosféra adventních trhů

ikona článku

Třetí adventní neděle dopoledne je v Týně nad Vltavou již tradičně spojena s Adventními farmářskými trhy, které patří mezi nejúspěšnější trhy v roce. Svou osobitou atmosférou a nekomerčním pojetím dokáží každoročně oslovit nejen stovky návštěvníků, ale také několik desítek pravidelně se účastnících trhovců. A ti se prezentovali pestrou škálou kvalitních výrobků a produktů vč. adventní a vánoční výzdoby, svícnů, jmelí či dřevěných vyřezávaných betlémů. Zakoupit jste si mohli i čerstvé maso, ryby, zeleninu, zeleninové hořčice, šípkové produkty či med. Nechybělo ani pletené zboží, ručně malovaný textil, šperky, keramika, atd.. Vlezlou zimu bylo možno zahnat horkou medovinou, teplým jablečným moštem či teplým voňavým punčem, který jste si mohli podle chuti vylepšit i oříšky, rozinkami a ovocem. O příjemný hudební doprovod se tentokrát postarala Temelínská dechová hudba a vokální soubor Alleluja. Jedinou kaňkou na jinak vydařených trzích tak byl déšť, který zkrápěl celý jarmareční prostor během poslední hodiny. Ale naštěstí se jednalo jen o jemný deštík, který umožnil poklidný dojezd adventních trhů až do cílové rovinky. Nezbývá, než si přát, aby do cíle poklidně dospěl i celý letošní rok. Přejeme Vám klidné a požehnané vánoční svátky a úspěšný a pohodový Nový rok!


Časopis Vltavotýnsko.cz

ikona článku

Vyšlo další číslo regionálního časopisu Vltavotýnsko.cz, které jednou za půl roku vydává Místní akční skupina Vltava (MAS Vltava) a Sdružení měst a obcí Vltava (SMO Vltava). Kromě projektů našeho regionu a aktualit z našich obcí a seznamu veřejných služeb, tam najdete i články věnované cestovnímu ruchu. Časopis naleznete v příloze. Příjemné počtení!


Udělejte si hezké nedělní dopoledne a navštivte adventní farmářské trhy

ikona článku

Advent je již za dveřmi. Pro mnohé z nás to evokuje počátek horečnatých příprav na Vánoce. Ale ve skutečnosti by to mělo být naopak. Měla by to být spíše doba zklidnění a zamyšlení. Pokud byste se rádi v tom předvánočním shonu zastavili a oddechli si, pak tu pro vás máme jednu možnost, jak to učinit. Přijďte 3. adventní neděli 11. prosince dopoledne na jarmareční prostor za galerií v Týně nad Vltavou, kde pro vás již šestým rokem chystáme adventní farmářské trhy (v příloze naleznete plakát). Kromě toho, že zde můžete sobě či vašim blízkým udělat radost pořízením řady zajímavých a kvalitních regionálních produktů a výrobků, můžete se tu také jen zastavit, dát si něco dobrého na zahřátí a při poslechu hudby načerpat trochu té předvánoční pohody do zásoby. A pokud máte malé ratolesti, vezměte je s sebou. I děti si zde totiž přijdou na své, např. v tradiční dětské dílničce. Přejeme hezké prožití adventního času a těšíme se na setkání na adventních trzích!


2. setkání subjektů cestovního ruchu Vltavotýnska

ikona článku

Setkání je určeno pro subjekty, jež se pohybují v různých odvětvích cestovního ruchu na Vltavotýnsku. Hlavním tématem setkání bude vstup Vltavotýnska do turistické oblasti Českobudějovicko – Hlubocko. Zhodnotíme uplynulou turistickou sezónu a následovat bude diskuze nad dalším směřováním cestovního ruchu na Vltavotýnsku. Zájemci se mohou bezplatně přihlásit do 16. 11. na e-mail: info@inregio.cz. Těšíme se na setkání s Vámi! Destinační společnost IN REGIO, o. p. s.

více

Dušičkové trhy v rytmu swingu

ikona článku

V pozvánce jsme slibovali, že Vám Dušičkové farmářské trhy zpříjemní a zpestří podzimní náladu. A kdo přišel v sobotu 22.10.2016 dopoledne na jarmareční prostor za galerií v Týně nad Vltavou, tak nám musí chtě nechtě dát za pravdu. K naší velké radosti a ke spokojenosti všech stánkařů, kterých se tu opět sešlo na dvě desítky, se jarmareční prostor postupně zaplnil lidmi, kteří trhy navštívili s různými očekáváními. Někdo si přišel koupit vyhlášené koláčky k pozdní snídani, někdo se přišel vybavit na blížící se zimu slušivým pleteným zbožím anebo se zazásobil čerstvým masem od řezníka, někdo radši čerstvého kapra či pstruha, jiný zase kvalitní jablka či brambory na uskladnění. Na své si přišli i ti, co sháněli šperky či užitkovou keramiku. Jak už ale název trhů napovídá, hlavním prodejním artiklem se stala především dušičková výzdoba. A byl o ni vskutku velký zájem! Ten koneckonců provázel i hudební vystoupení. A není divu. Známé jazzové a swingové písničky v podání vynikající zpěvačky Petry Chlebníčkové – Schacherlové a dalších dvou neméně skvělých instrumentalistů, kteří ji doprovázeli na trubku a klavír, doslova pohladily na duši. Vzhledem k tomu, že se během dopoledne vyklubal krásný slunný podzimní den, lidé si posedali na připravené lavičky a zaposlouchali se do melodických písní. Domů tak odcházeli nejen spokojeni se svým nákupem, ale také s dobrou náladou. Snad se nám tento kurz podaří udržet i v budoucnu. Přesvědčit se o tom můžete již třetí adventní neděli 11.12., kdy se konají Adventní farmářské trhy, na které Vás tímto srdečně zveme!


Zpříjemněte si podzimní náladu swingovými písničkami na Dušičkových farmářských trzích

ikona článku

Babí léto se s námi již rozloučilo, den se pomalu krátí a stromy se začaly vysvlékat z barevného listoví. Podzim s sebou však přináší nejen krásně vymalované stromoví, ale občas i ponuré a sychravé počasí. Ať už je hezky nebo ošklivě, jedna jistota tu ale je. A tou jsou tradiční Dušičkové farmářské trhy, které vám podzimní náladu určitě zpříjemní a zpestří. Pokud budete mít chuť a čas, přijďte se podívat v sobotu 22.10.2016 dopoledne na jarmareční prostor za galerií v Týně nad Vltavou. A co vás čeká? Neprozradíme úplně vše, ale můžete zde např. zakoupit kvalitní regionální produkty vč. dušičkové výzdoby či pletené výbavy na blížící se zimu, děti si mohou něco malého vyrobit v tvořivé dílničce a připraven bude i zajímavý kulturní program. Těšit se můžete na jazzové a swingové melodie v podání zpěvačky Petry Chlebníčkové (mj. sólistky Rozhlasového swingového orchestru Václava Hlaváče) a jádra kapely, která si říká Two Towers Hulu Jazz. Těšíme se na setkání s Vámi!


Pozvánka na veřejné projednání budoucí podoby Komunitního centra Vltavotýnska.

Dobrý den,
srdečně Vás zveme na veřejné projednání budoucí podoby a fungování Komunitní centra sounáležitosti pro oblast Vltavotýnska. Komunitní centrum je koncipováno bez poskytování sociálních služeb dle zákona.

S pozdravem
Ing. Miroslav Jiříček, předseda SMO Vltava

Místo a část projednání:
Středa 12.10.2016 od 14 hodin v prostorách Regionálního projektového centra, Jiráskova 84, Týn nad Vltavou

Definice KC:
Komunitní centra jsou veřejná víceúčelová zařízení, ve kterých se setkávají členové komunity za účelem realizace sociálních, vzdělávacích, kulturních a rekreačních aktivit s cílem zlepšit sociální situaci jednotlivců a komunity jako celku. Komunitní centrum poskytuje kombinaci komunitních a veřejných služeb, minimálního základního sociálního poradenství, popřípadě sociální služby v ambulantní a terénní formě se zaměřením na řešení nepříznivé sociální situace a sociálního začleňování. V době udržitelnosti projektu má žadatel povinnost zajistit minimálně jednoho pracovníka se vzděláním podle zákona o sociálních službách, který bude působit v rámci komunitního centra. Komunitní centrum může také poskytovat sociální službu podle zákona č. 108/2006 Sb., zaměřenou na členy komunity v nepříznivé sociální situaci, ohrožené sociálním vyloučením. Poskytování registrované služby je však na rozdíl od povinnosti zajistit minimálně jednoho sociálního pracovníka se vzděláním podle zákona o sociálních službách volitelné. Komunitní centrum slouží k provozování aktivit, které vedou k setkávání obyvatel komunity (lokality). Komunitní centrum realizuje volnočasové aktivity, kulturní a zájmové akce, které vyplývají z tradic a zvyků komunity či krajové oblasti a jsou přístupné všem obyvatelům lokality. Členové komunity se aktivně účastní fungování komunitního centra a rozhodování o jeho podobě formou veřejného projednávání o náplni provozu a vyhodnocování funkčnosti komunitního centra.


Rozvojová strategie Vltavotýnska 2014 - 2020 (SCLLD) úspěšně prošla hodnocením formálních náležitostí a přijatelnosti

ikona článku

MAS Vltava úspěšně zapracovala veškeré požadavky protokolu z hodnocení formálních náležitostí a přijatelnosti (ze strany ministerstva pro místní rozvoj) na úpravy a doplnění Rozvojové strategie Vltavotýnska 2014 - 2020 resp. tzv. strategie Komunitně vedeného místního rozvoje (SCLLD). Žádost o podporu SCLLD tak nyní byla postoupena do věcného hodnocení.


Probíhá doplnění Rozvojové strategie Vltavotýnska 2014 - 2020 (SCLLD)

ikona článku

V rámci 1. průběžné výzvy k předkládání žádostí o podporu strategií Komunitně vedeného místního rozvoje (SCLLD) podala MAS Vltava, z.s. dne 31. března 2016 ke schválení Rozvojovou strategii Vltavotýnska 2014 - 2020. Aktuálně probíhá doplnění této strategie na základě protokolu z hodnocení formálních náležitostí a přijatelnosti. Pokud MAS úspěšně zapracuje veškeré požadavky ze strany ministerstva pro místní rozvoj na úpravy a doplnění strategie (termín je stanoven do 7.září 2016) postoupí žádost k tzv. věcnému hodnocení.


Vltavotýnské farmářské trhy odolaly tropickému počasí a nabídly mj. i ukázky lidových řemesel a tanců

ikona článku

V noci se Týnem přehnala silná bouřka a panovaly obavy, jak vše dopadne, ale ráno 25. června nás opět vítalo slunce. Místo mírného ochlazení a příjemného letního dne nás však čekala tropická prádelna, kterou jsme ještě během letních trhů snad nezažili. Bohužel se to negativně odrazilo na účasti na trzích, a to nejen mezi návštěvníky, ale i mezi samotnými trhovci. Kvůli horku totiž nemohli přijet prodejci ryb, zeleniny či masa. O to víc však potěšil doprovodný program, který byl tentokrát zacílen na ukázku lidových řemesel a tanců. Návštěvníci trhů tak mohli mj. přihlížet tomu, jakým způsobem se zpracovává vlna a někteří z nich si to dokonce i vyzkoušeli. Své šikovné ruce v akci přijel ukázat také pan Smrt, zručný košíkář a nositel Ceny hejtmana Jihočeského kraje za zachování a rozvoj lidových tradic Jihočeského kraje. Stejným oceněním se může pyšnit i Národopisný soubor Doudleban, který v krojích přijel zahrát a zazpívat lidové písně. Všichni přítomní ocenili nejen zajímavé kroje, písně a tance, ale především výdrž tanečníků, kteří oblečení v těžkých krojích s lehkostí tančili i v tomto tropickém počasí. Úspěch zaznamenala i dětská tvořivá dílnička, v níž si ti nejmenší mohli vyrobit zdobenou krabičku na vzpomínky na léto a na prázdniny, které mají před sebou. Pár fotek na ukázku naleznete v příloze. Byť nás horko zle trápilo, nakonec musíme uznat, že jsme s počasím vlastně měli štěstí, protože krátce po poledni se obloha zatáhla a přišla další bouřka. Letní trhy jsou tedy úspěšně za námi, zároveň již ale usilovně pracujeme na organizaci těch dušičkových, které se budou konat 22. října. Těšit se můžete například na zajímavé hudební vystoupení, tentokrát ovšem z úplně jiného žánrového soudku. Hezké léto!


Vltavotýnské farmářské trhy oslaví půlkulaté výročí, srdečně vás zveme

ikona článku

Již pět let jsou tu pro vás Vltavotýnské farmářské trhy. Konají se 4x do roka a těší se stále velké oblibě nejen návštěvníků, ale i samotných prodejců. Přijďte se přesvědčit v sobotu 25.6.2016 dopoledne na jarmareční prostor za galerií v Týně nad Vltavou. Kromě koupě kvalitních regionálních produktů budete mít příležitost shlédnout vystoupení folklorního souboru Doudleban a připravena bude i ukázka různých lidových řemesel. Pozvánku naleznete v příloze, těšíme se na vás!


MAS Vltava, z.s. schválila Rozvojovou strategii Vltavotýnska 2014 - 2020 (SCLLD)

ikona článku

Členská schůze MAS Vltava, z.s. na svém zasedání ve čtvrtek 24.3.2016 schválila Rozvojovou strategii Vltavotýnska 2014 - 2020 resp. tzv. Strategii komunitně vedeného místního rozvoje (SCLLD). Jedná se o ucelený strategický dokument, který bude sloužit jako stěžejní podklad pro koordinaci rozvojových aktivit na Vltavotýnsku v období let 2014 až 2020. Tato strategie byla následně podaná v rámci 1. průběžné výzvy k předkládání žádostí o podporu strategií Komunitně vedeného místního rozvoje. Podrobnosti naleznete pod záložkou Rozvojová strategie Vltavotýnska 2014 - 2020 (SCLLD).


Velikonoční farmářské trhy nabídly živé ryby, ochutnávku domácích výrobků z farmy, zdobení vajíček a mnoho dalšího

ikona článku

Jak jsme slibovali v pozvánce, snažíme se farmářské trhy zpestřit vždy něčím novým, ať už se to týká nabízeného zboží či doprovodného programu. A kdo přišel v sobotu 19. března na jarmareční prostor za galerií navštívit Velikonoční farmářské trhy, mohl se přesvědčit, že tomu tak skutečně je. Poprvé si tak návštěvníci trhů mohli nakoupit např. živé ryby (kapry a pstruhy) či ochutnat domácí brambory ve slupce, domácí tvaroh či čerstvé mléko. Vystavené živé telátko se zpočátku ostýchalo, ale nakonec se otrkalo a bylo vítaným zpestřením, především pro ty nejmenší návštěvníky. Nechyběla ani dětská dílnička, kde si děti mohly na různé způsoby ozdobit vajíčka. Zájem byl např. i o pomlázky, výrobky ze dřeva, šípkové produkty (med, marmeláda, sirup atd.) či masné výrobky, tentokrát dokonce od dvou řezníků. Příjemným hudebním překvapením bylo i vystoupení kapely Trio de Compostela. Ta divákům nabídla zajímavou směsici španělských, českých, chorvatských a anglických písní, kterou proložila klasickými českými lidovkami. Pokud jste přijít nemohli nebo jste na to zapomněli, netruchlete. Na léto pro vás připravujeme další farmářské trhy. Děkujeme za vaši přízeň a přejeme hezké prožití velikonočních svátků!


Srdečně Vás zveme na Velikonoční farmářské trhy v sobotu 19.3.2016

ikona článku

Ačkoliv počasí tomu ještě neodpovídá a pevnou rukou zatím panuje zima, pomalu se blíží Velikonoce, svátky jara. A s nimi se ruku v ruce blíží i další ročník Velikonočních farmářských trhů. Pokud budete mít čas a náladu či budete chtít zakoupit kvalitní regionální produkty nejen z Vltavotýnska, přijďte se podívat v sobotu 19.3.2016 dopoledne na jarmareční prostor za galerií v Týně nad Vltavou. Snažíme se trhy zpestřit vždy něčím novým, ať už se to týká nabízeného zboží či doprovodného programu. A ne jinak tomu bude i tentokrát. Takže neváhejte a navštivte Velikonoční farmářské trhy, těšíme se na Vás! Pozvánku naleznete v příloze.


MAP+ v ORP Týn nad Vltavou

ikona článku

MAS Vltava společně s partnerem projektu Městem Týn nad Vltavou 1. února 2016 zahájila realizaci projektu s názvem „MAP+ v ORP Týn nad Vltavou“ podpořený z Operačního programu Věda, výzkum, vzdělávání.

více

Podpora plánování sociálních služeb na území správního obvodu ORP Týn nad Vltavou

ikona článku

MAS Vltava úspěšně dokončila realizaci projektu "Podpora plánování sociálních služeb na území správního obvodu ORP Týn nad Vltavou", který byl spolufinancován z grantového programu Podpora plánování sociálních služeb na území správních obvodů obcí s rozšířenou působností v Jihočeském kraji. V rámci projektu došlo k udržení činnosti organizační struktury (řídící skupina a pracovní skupiny), podpoře spolupráce mezi obcemi na území správního obvodu ORP Týn nad Vltavou, monitoringu plnění plánu, aktualizaci stávajícího plánu a zpracování akčního plánu pro rok 2016, vzdělávání cílových skupin a informování veřejnosti, propojení procesů plánování na místní a krajské úrovni. V průběhu září – prosince 2015 se dvakrát sešla řídící skupina projektu a také se sešly všechny 3 pracovní skupiny. Realizátoři projektu provedli monitoring změn v oblasti poskytování sociálních a doprovodných služeb na území ORP Týn nad Vltavou, který na těchto skupinách diskutovali se členy. Na základě těchto diskusí pak vznikl akční plán pro rok 2016 (viz příloha). Ten byl prezentován na setkání starostů z území ORP Týn nad Vltavou a také široké veřejnosti prostřednictvím médií (měsíčník Vltavín či webové stránky).


Pozvánka na veřejné komunitní projednání rozvojových potřeb na území obcí Vltavotýnska v souvislosti se vznikem Rozvojové strategie Vltavotýnska 2014 – 2020

ikona článku

Srdečně Vás zveme na veřejné komunitní projednání rozvojových potřeb na území obcí Vltavotýnska v souvislosti se vznikem Rozvojové strategie Vltavotýnska 2014 – 2020. Toto projednání se uskuteční ve čtvrtek 14.1.2016 v 16h ve Špejchar klubu v Čihovicích v Týně nad Vltavou.


PF 2016

ikona článku


Klidné a požehnané prožití vánočních svátků
a hodně zdraví a úspěchů v Novém roce 2016

přeje kolektiv MAS VltavaAdventní trhy zaplnily celý jarmareční prostor a nabídly zajímavé novinky

ikona článku

Jestli jsme o říjnových dušičkových trzích napsali, že byly rekordní, tak adventní trhy překonaly veškerá očekávání. Nejen, že jarmareční prostor za galerií v Týně nad Vltavou byl 3. adventní neděli dopoledne zaplněn stánky do posledního volného místa (sešlo se na tři desítky prodejců!), ale opět se podařilo rozšířit sortiment nabízeného zboží o zajímavé a zákazníky často žádané produkty. Vůbec poprvé se totiž na vltavotýnských farmářských trzích prodávalo čerstvé maso, konkrétně z nově fungující bourárny v Netěchovicích. O nadregionálním věhlasu zdejších trhů hovoří i fakt, že se na ně sjíždí trhovci z celé republiky. Již podruhé si tak návštěvníci trhů, kterých dorazilo několik stovek, mohli zakoupit rybízové víno dovezené až z Moravy (vč. ochutnávky svařáku) a premiérově k nám zavítala i paní s vynikajícími domácími zeleninovými hořčicemi, která neváhala přijet až z Havířova! Trhy se jí zalíbily a přislíbila účast i příští rok. Trhy samozřejmě lákají i trhovce z regionu a i na letošních adventních trzích se objevili noví místní prodejci, např. s pletenými výrobky či s adventní výzdobou. Pohodovou adventní náladu pomohli vytvořit i muzikanti a zpěváci, kteří svými vystoupeními zpestřili nedělní dopoledne. Nejprve zahrál žesťový kvintet z Temelína a poté zazpíval pěvecký sbor Aleluja. Počasí trhům opět přálo, byť spíše připomínalo jaro než zimu. Na své si přišly také děti, které si v tvořivé dílničce mohly vyzkoušet své "řemeslné dovednosti". K radosti organizátorů tak z trhů odcházeli spokojení jak návštěvníci, tak i prodejci. Nezbývá, než si přát, aby tomu bylo podobně i v příštím roce. Přejeme všem klidné a požehnané vánoční svátky a pevné zdraví do Nového roku 2016!


3.adventní neděle s sebou přinese i tradiční Adventní farmářské trhy

ikona článku

Chcete si zpříjemnit adventní dobu a nechat se při tom třeba inspirovat k nákupu něčeho hezkého blízkým pod stromeček? Chcete na chvíli utéct před náročným předvánočním shonem a popovídat si či poslechnout živou hudbu při voňavém svařáku? V tom případě jsou tu pro Vás Adventní farmářské trhy. Jako obvykle se konají na 3. adventní neděli, letos tedy 13.12.2015 od 8 do 12 hodin na jarmarečním prostoru za galerií v Týně nad Vltavou. A pokud s sebou vezmete děti, nepřijdou zkrátka ani ony. K dispozici jim opět bude tvořivá dílnička. V příloze naleznete pozvánku. Přejeme klidné prožití doby adventní a těšíme se na setkání s Vámi!


Stezka na Onen Svět v Toulavé kameře

ikona článku

Stezka na Onen Svět, kterou zrealizovala se svými partnery MAS Vltava, byla otevřena již v roce 2012. Proplétá se typickou malebnou jihočeskou krajinou s mnoha zajímavými místy, kde mají návštěvníci možnost setkat se s řadou technických i kulturněhistorických památek. Se svými cca 66 km se jedná s největší pravděpodobností o nejdelší naučnou stezku v ČR! A tak neunikla pozornosti České televize s pořadem Toulavá kamera.

První díl byl odvysílán 1.11.2015 a reportáž naleznete na webových stránkách České televize: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1126666764-toulava-kamera/215562221500044/ (začátek reportáže cca 9:46).

Druhý díl byl odvysílán 8.11.2015 a reportáž naleznete na webových stránkách České televize: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1126666764-toulava-kamera/215562221500045/ (začátek reportáže cca 9:56)

Podrobnější informace o stezce naleznete na www.stezkanaonensvet.cz

více

REKORDNÍ DUŠIČKOVÉ FARMÁŘSKÉ TRHY

ikona článku

Celkem 23 stánků zaplnilo v sobotu 24. října 2015 téměř do posledního místa jarmareční prostor za galerií v Týně nad Vltavou. Nejvyhledávanějším zbožím na farmářských trzích byla především dušičková výzdoba a čerstvé ovoce a zelenina. Dále zde bylo možné zakoupit např. bio jablečný mošt, med přímo od včelaře, ručně vyráběné svíčky, keramiku, dřevěné výrobky, různé šperky či pletené výrobky. Tržiště provonělo koření a své zákazníky si našly i oblíbené koláče, buchty a další cukrovinky. Pro nejmenší návštěvníky byla připravena tvořivá dílnička, kde si děti mohly podle své fantazie vyrobit např. svícen z cédéčka nebo papírový košík plný hub. Zhruba několik stovek návštěvníků nalákaly nejen kvalitní regionální výrobky a produkty, ale také příjemná atmosféra. Trhy si totiž za svou bezmála pětiletou historii vybudovaly pevné místo v kalendáři mnoha místních obyvatel i návštěvníků jako dobrá příležitost k setkávání. Zvláště, když si k tomu můžete dát i něco dobrého na zub či na zahřátí (např. stále více oblíbený teplý jablečný mošt) a poslechnout si u toho živou hudbu. Kapela Vandrband se svého vystoupení zhostila se ctí a bavila všechny zúčastněné trampskými či staropražskými písněmi ještě po skončení trhů. Ranní mlžný opar se během dopoledne rozpustil a ke konci trhů tak přítomné kromě dobré nálady hřálo i slunce. Snad bude počasí nakloněno i dalším farmářským trhům. Ty nejbližší se konají již za několik týdnů na 3. adventní neděli (13.12.2015).


CESTOVNÍ MAPA ČR VELKÝCH INFRASTRUKTUR PRO VÝZKUM, EXPERIMENTÁLNÍ VÝVOJ A INOVACE

ikona článku

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vypracovalo Cestovní mapu ČR velkých infrastruktur pro výzkum, experimentální vývoj a inovace pro léta 2016 až 2022. Vláda ČR, které byla Cestovní mapa předložena pro informaci, vzala tento materiál na vědomí na svém zasedání dne 30. září 2015.

více

Dušičky se blíží a s nimi také další farmářské trhy

ikona článku

Listí na stromech se nádherně zbarvilo a podzim již definitivně převzal žezlo po letošním tropickém létě. A pomalu se blíží svátky, při nichž vzpomínáme na všechny věrné zesnulé. Lidově se tomuto svátku říká Dušičky. V souvislosti s těmito svátky se již pátým rokem konají Dušičkové farmářské trhy. Kromě tradiční dušičkové výzdoby si zde můžete zakoupit i další kvalitní regionální výrobky a produkty. A pokud budete mít čas a náladu, můžete si poslechnout příjemnou živou hudbu nebo potěšit chuťové buňky něčím drobným k občerstvení. Jak se již stalo dobrým zvykem, připraveno bude i nějaké to tvoření pro nejmenší. Přijďte se v sobotu 24. října 2015 mezi 8 a 12 hodinou podívat na farmářské trhy na jarmarečním prostoru za galerií v Týně nad Vltavou. Těšíme se na Vaši návštěvu! Plakát s pozvánkou naleznete v příloze.


Pozvánka na Křížovou plavbu

Ve čtvrtek 8.10. se uskuteční Křížová plavba k železobetonovému Plavebnímu kříži před Purkarcem (ř. km 221). Ke společné plavbě jsou zváni všichni majitelé lodí a kapitáni s posádkami. V rámci plavby všem lodím a jejich posádkám požehná na další rok pan farář z Týna nad Vltavou. Společné vyplutí z Purkarce je naplánováno v 17 hodin, sraz u kříže je v 17.30. Po návratu z plavby se bude od 19 hodin konat koncert kapely The Turkey Buzzards (v hotelu Pelikán). Podrobnosti naleznete na webových stránkách http://www.vltava-resort.cz/aktuality/

Důležitá informace: v době od 14:30 do 16 hod. se nebude možné vyvázat na nové přístaviště v Purkarci z důvodu jiné probíhající akce.


Na farmářských trzích najdete vždy něco nového

ikona článku

Jak se již stalo tradicí, letní farmářské trhy se konají v rámci Vltavotýnských slavností. Ani letos tomu nebylo jinak. V sobotu 25. července dopoledne se zaplnil jarmareční prostor za galerií stánky s pestrou škálou různých výrobků a produktů. A co nového s sebou trhy přinesly? Např. výborné víno z černého rybízu, které rychle mizelo v rukách spokojených zákazníků. A také řadu nových výrobků a produktů, které získaly certifikaci Regionální značka Vltavotýnsko. Zakoupit jste si tak mohli např. přírodní přikrývku MERINO z ovčí vlny či přírodní levandulové mýdlo (oba výrobky pochází z Domova sv. Anežky) nebo Bio jablečný mošt a Bio křížaly ze Dvora Čihovice. Návštěvníci trhů také mohli využít možnost občerstvit se a posedět na lavičkách při poslechu pohodové muziky, kterou obstarala kapela Klídek. Děti si v tvořivé dílničce vyzkoušely barvení textilu zajímavými technikami. Tropická horka pominula a trhy tak provázelo příjemné počasí. Ze začátku to sice vypadalo na bouřku, ale mraky, stejně jako obavy stánkářů, naštěstí brzy rozfoukal vítr. Vltavotýnské farmářské trhy tak úspěšně vstoupily do pátého roku existence. A kdy se můžete těšit na další? Dušičkové trhy se budou konat v sobotu 24. října 2015 a adventní pak v neděli 13. prosince 2015. Přejeme hezký zbytek léta!


Další produkty a výrobky získaly certifikaci Regionální značka Vltavotýnsko

ikona článku

Již od roku 2011 uděluje Místní akční skupina Vltava (MAS Vltava) Regionální značku Vltavotýnsko produktům, výrobkům a službám z Vltavotýnska, které splní podmínky certifikace. V odpoledních hodinách, ve čtvrtek 23. července, se tak po roce opět sešla certifikační komise u kulatého stolu. Členové komise se detailně seznámili s přihlášenými výrobky a produkty, s jejich procesem výroby, původem surovin, místem a tradicí výroby jednotlivých produktů, před samotným hodnocením ochutnali každý produkt, vyzkoušeli výrobek. Certifikačními kritérii nakonec prošly dva výrobky: Přírodní přikrývka MERINO a Přírodní mýdlo levandulové z Domova sv. Anežky (Týn nad Vltavou), a dva produkty: Bio jablečný mošt a Bio křížaly ze Dvora Čihovice (Týn nad Vltavou).
Dalším úkolem certifikační komise byla recertifikace výrobků a služeb z let minulých. Konkrétně se jednalo o Kamennou bižuterii Vladimíra Hrušky (Týn nad Vltavou), Dřevěné sochy a objekty Barbory Šímové (Týn nad Vltavou) a restaurační a ubytovací služby Penzionu u Pštrosa Jana Černého (Všeteč). Všichni uchazeči o recertifikaci Regionální značku Vltavotýnsko úspěšně obhájili.

Všem oceněným gratulujeme a přejeme úspěšný prodej!!

MAS Vltava pro Vás připravuje nový Katalog výrobků, produktů a služeb certifikovaných regionální značkou. Na podzim bude k dispozici v Regionálním projektovém centru, v Informačním centru v Týně nad Vltavou, na obecních úřadech mikroregionu Vltavotýnsko, v Jihočeském zemědělském muzeu, u jednotlivých výrobců a prodejců nebo ke stažení na www.regionalniznacka.vltavotynsko.cz


Právě vyšlo nové číslo občasníku Vltavotýnsko.cz

ikona článku

V červenci letošního roku spatřilo světlo světa již sedmé číslo občasníku Vltavotýnsko.cz, který vydává MAS Vltava. Dočtete se v něm například o křtu publikace Anny Pintnerové Lidé od řeky, jejíž vydání MAS Vltava podpořila částkou 10 000 Kč, nebo o úspěšné rekonstrukci Zámeckého divadla s pomocí dotací z programu Leader. Součástí časopisu je i pozvánka do nově otevřeného Jihočeského zemědělského muzea v Netěchovicích. Časopis naleznete v příloze článku.

Přejeme Vám příjemné čtení a pohodové léto!Jarmareční prostor za galerií v Týně opět ožije farmářskými trhy, přijďte se podívat!

ikona článku

Vltavotýnské farmářské trhy se za poslední léta staly již nedílnou součástí Vltavotýnských slavností. Ne jinak tomu bude i letos. Pokud tedy budete mít čas a náladu, přijďte se v sobotu 25. července 2015 mezi 8 a 12 hodinou podívat na farmářské trhy na jarmarečním prostoru za galerií v Týně nad Vltavou. Pokud Vás neosloví kvalitní regionální výrobky a produkty, může Vás zaujmout třeba příjemné prostředí s živou hudbou a občerstvením. No a pro ty nejmenší bude jako vždy připravena dětská dílnička s tvořením. V příloze naleznete plakát s pozvánkou. Těšíme se na Vaši návštěvu!


Projekt spolupráce Metody optimalizace fungování MAS

Projekt spolupráce společně realizovala Místní akční skupina Třeboňsko o.p.s. (koordinační MAS), Místní akční skupina Hlubocko - Lišovsko o.p.s., MAS Lužnice, z.s., MAS Lužnicko o.p.s., Místní akční skupina Svazku obcí Blatenska, o.p.s., Místní akční skupina Střední Povltaví a MAS Vltava, z.s.
V rámci projektu byla vytvořena doporučující metodika zpracovávající problematiku uplatňování principu LEADER (zejména přístupu zdola - nahoru), organizační struktury MAS a procesu výběru projektů (rovný přístup, transparentnost a etický kodex MAS apod.), využití MAS jako platformy pro různé aktivity v oblasti regionálního rozvoje apod. Tato metodika nese název Metody optimalizace fungování MAS. MAS Vltava k této metodice konkrétně zpracovala téma "Uplatňování principů Leader". Kompletní metodiku naleznete v příloze článku.


Řezbářská show, příjemná živá hudba, velikonoční dílna pro děti a regionální výrobky. To vše nabídly v pořadí již 16. farmářské trhy!

ikona článku

Poslední březnovou sobotu dopoledne se stal jarmareční prostor za galerií v Týně nad Vltavou dějištěm dalších Velikonočních farmářských trhů. Meteorology předpovídané deštivé počasí sice přišlo až o den později, ale přesto mohlo být lépe. Vždyť tepleji bylo i o adventních trzích v prosinci. Všechny účastníky tak "zahřála" alespoň příjemná atmosféra, která na trzích pravidelně panuje. Tentokrát se o ni postarala především oblíbená beatfolková skupina Epy de Mye, která dokázala, byť oslabená o jednoho kytaristu, zaujmout diváky všech generací písněmi svými i převzatými. Děti si v dětské dílničce mohly vyzkoušet barvení a zdobení vajíček či uplést pomlázku z vrbového proutí. Své umění zde ukázal i řezbář Ondřej Drábek z Choustníku, který během dopoledne s pomocí motorové pily, různých dlát a především páru šikovných rukou vykouzlil z kusu dřeva krásné kuře, které na svět vykouklo ze skořápky. Ke koupi zde byly např. dřevěné hračky a dekorace do zahrady, různé bylinky, sazeničky, koření, užitková i dekorativní keramika, šperky, pletené výrobky, stále více vzácný med, jablka, výborný jablečný mošt a chybět samozřejmě nemohla ani velikonoční dekorace či pomlázky (foto v příloze). Líbily se Vám letošní velikonoční trhy? Nebo jste je snad nestihli a rádi byste navštívili ty další? Zde jsou termíny farmářských trhů pro rok 2015: Vltavotýnské farmářské trhy (so 25.7.), Dušičkové farmářské trhy (so 24.10.) a Adventní farámářské trhy (ne 13.12.). Přejeme Vám příjemné prožití velikonočních svátků!


O seminář věnovaný kompostárnám a bioplynovým stanicím byl zájem

ikona článku

Dne 18.3.2015 se ve Špejchar klubu v Čihovicích uskutečnil seminář pro zemědělskou a odbornou veřejnost "Kompostárny a bioplynové stanice v praxi". Seminář uspořádala Celostátní síť pro venkov ve spolupráci s MAS Vltava a zúčastnilo se ho 20 učástníků. Přítomní byli mj. seznámeni s novelou zákona o odpadech, s tématem biosurovinové základny pro výrobu kompostu či s dotačními tituly v oblasti odpadového hospodářství 2015 - 2020. Součástí celodenního semináře byla také návštěva provozu kompostárny a bioplynové stanice v Jarošovicích. V příloze naleznete zápis a fotodokumentaci.


Zpříjemněte si začátek jara návštěvou velikonočních farmářských trhů

ikona článku


Zdá se, že zima již pomalu končí a jaro stojící za dveřmi o sobě dává nenápadně vědět. A blížící se Velikonoce s sebou přináší i další ročník farmářských trhů v Týně nad Vltavou. V sobotu 28.března 2015 se od 8 do 12 hodin konají na jarmarečním prostoru za galerií v Týně nad Vltavou tradiční Velikonoční farmářské trhy, kde můžete mj. zakoupit i výrobky certifikované Regionální značkou Vltavotýnsko. Navštěvníky čeká také doprovodný kulturní program, v rámci kterého vystoupí hudební skupina Epy de Mye, a pro děti bude připravena velikonoční dílna. V příloze naleznete pozvánku. Těšíme se na Vás!


Zasedání Valného shromáždění členů MAS Vltava, o.s. čeká mj. schvalování nových stanov

Valné shromáždění členů MAS Vltava, o.s. se koná v úterý 10.března 2015 v 16:30 ve Špejchar klubu v Čihovicích. Vzhledem k povinnostem vyplývajícím z nového občanského zákoníku a vzhledem k podmínkám, které musí MAS nově splňovat kvůli tzv. standardizaci MAS, dochází po 11 letech ke změně stanov sdružení, která s sebou přinese i změnu názvu - nově MAS Vltava, z.s. (zapsaný spolek).


Adventní trhy navodily příjemnou předvánoční atmosféru

ikona článku

Třetí adventní neděle s sebou tradičně přinesla i poslední farmářské trhy v roce. Neobvykle teplé počasí sice blížící se Vánoce příliš nepřipomínalo, ale na druhou stranu bylo aspoň milosrdné ke všem stánkařům i návštěvníkům, kterých přišlo opravdu hodně. Z hlediska návštěvnosti to byly určitě nejúspěšnější adventní trhy! A co zajímavého zde bylo ke koupi? Např. vánoční výzdoba a dekorativní předměty, svíčky a výrobky ze včelího vosku, velký zájem byl o med, koláčky či perníčky, nechyběla zde keramika, šperky, dřevěné výrobky a hračky a především pletené výrobky. Místní skauti nabízeli za dobrovolný příspěvek jmelí. Příjemnou předvánoční atmosféru pak dokreslil svým vystoupením žesťový kvintet z Temelína. Komu byla zima, mohl využít pestré nabídky nápojů k zahřátí (např. vynikající horký jablečný mošt, který bylo dle přání možno vylepšit kapkou rumu). A co děti? Měly si kde hrát? Ano, byla totiž pro ně připravena tvořivá dílnička ve vyhřívaném stanu, kde si mohly vyrobit svíčku či ozdobnou kytičku z pedigu. Zkrátka adventní farmářské trhy 2014 se po všech stránkách vydařily.


Nové číslo občasníku Vltavotýnsko.cz

ikona článku


MAS Vltava vydala v předvánočním čase šesté číslo občasníku Vltavotýnsko.cz, ve kterém se dočtete například o přípravě rozvojové strategie mikroregionu Vltavotýnsko či slavnostním vyhlášení držitelů ocenění Regionální značka Vltavotýnsko 2014. V rámci pravidelné rubriky Vám také představíme úspěšné projekty z programu Leader. Dozvíte se mj. zajímavosti z činnosti kroužku mladých včelařů a představíme vám zemědělce, který se věnuje chovu koní. Časopis naleznete v příloze článku.


Přejeme Vám příjemné prožití Vánoc a do Nového roku hodně zdraví, štěstí a mnoho osobních i pracovních úspěchů!


Blíží se Adventní farmářské trhy, přijďte se naladit na Vánoce!

ikona článku

Advent již pomalým tempem ukrajuje dny, které nás dělí od Vánoc. Pokud si chcete zpříjemnit předvánoční dobu, můžete třeba navštívit Adventní farmářské trhy, které se konají 3. adventní neděli 14.12.2014 od 8 do 12 hodin na jarmarečním prostoru za galerií v Týně nad Vltavou. A co Vás zde čeká? Kromě toho, že si zde můžete zakoupit mj. i výrobky certifikované Regionální značkou Vltavotýnsko, je pro návštěvníky připraven také doprovodný kulturní program a dílna pro děti. V příloze naleznete pozvánku. Přejeme klidné a pohodové prožití doby adventní a těšíme se na setkání s Vámi!


Dušičkové farmářské trhy se vydařily

Poslední říjnový víkend se konaly již počtrnácté farmářské trhy, tentokrát dušičkové. V sobotu 25.10. dopoledne se tak jarmareční prostor za galerií zaplnil stánky. Sešlo se zde na dvě desítky prodejců. Návštěvníci trhů si zde mohli zakoupit čerstvé ovoce a zeleninu, ručně zdobené perníčky, buchty a koláčky, medovinu, med přímo od včelaře, ručně vyráběné svíčky, koření, ale také dušičkovou výzdobu, dřevěné výrobky, keramiku, různé šperky a také pletené výrobky. Chladné a pošmourné podzimní ráno návštěvníky překvapivě neodradilo a tak se to na tržišti stále hemžilo lidmi. Komu byla zima mohl se zahřát douškem kávy, čaje, svařáku či teplé medoviny. Anebo u kovářské pece, kde své umění předvedli kováři z učiliště v Hněvkovicích. Děti si mohly zkusit své řemeslnické umění v dětské dílničce. Pohodovou atmosféru pak dokreslila svým vystoupením kapela Klídek. Pomalu se začíná blížit Advent a tak si nezapomeňte poznačit do kalendáře termín posledních letošních trhů. Adventní farmářské trhy se uskuteční v neděli 14.12. dopoledne.Těšíme se na setkání s Vámi!


Předávání certifikátů Regionální značka Vltavotýnsko 2014

ikona článku

Již v roce 2011 zrealizovala Místní akční skupina Vltava (MAS Vltava) projekt Regionální značka Vltavotýnsko. Od té doby probíhá každoročně certifikace produktů, výrobků a služeb z Vltavotýnska Regionální značkou. Letos tedy proběhla certifikace Regionální značkou již po čtvrté. Většina výrobků, již byla certifikována v roce 2011 a pokud si chtěli držitelé ocenění Regionální značka zachovat, museli po uplynutí tříleté lhůty požádat o recertifikaci (u služeb je tato lhůta dokonce jen dvouletá). Ale stále se objevují i noví žadatelé o certifikaci, letos např. získala nově ocenění paní Michaela Švecová a její Krajkové svatební šaty. Slavnostní předávání certifikátů proběhlo ve středu 8.10. v obřadní síni na Městském úřadě v Týně nad Vltavou. Úvodní slovo pronesl předseda MAS Vltava Mgr. Jan Dudlíček, který všem oceněným předal certifikát a také dárkovou tašku. Držitelům certifikátu Regionální značky Vltavotýnsko osobně poblahopřál i pan starosta Mgr. Milan Šnorek, který přítomné dámy obdaroval květinou.
Podrobnější informace vč. seznamu držitelů Regionální značky a fotogalerii z akce naleznete v příloze článku. Více informací také na www.regionalniznacka.vltavotynsko.cz.


Dušičkové farmářské trhy poslední říjnovou sobotu

ikona článku

V sobotu 25.10.2014 se od 8 do 12 hodin konají na jarmarečním prostoru za galerií v Týně nad Vltavou tradiční Dušičkové farmářské trhy, kde můžete mj. zakoupit i výrobky certifikované Regionální značkou Vltavotýnsko. Navštěvníky čeká také doprovodný kulturní program a dílna pro děti. V příloze naleznete pozvánku, těšíme se na setkání s Vámi!


Navštivte zbrusu novou naučnou stezku "Za neznašovským kohoutem"

ikona článku

Na co se můžete těšit:
• příjemná procházka malebnou jihočeskou krajinou
• kulturněhistorické, přírodní a technické zajímavosti
• půvabné interaktivní výtvarné prvky ze dřeva
Oficiální otevření stezky, kterou zrealizoval Okrašlovací spolek mikroregionu Vltavotýnsko, proběhne v neděli 14.9. v rámci tradičního pochodu Šlápota, který pořádá T.K.Brontové Týn nad Vltavou (v příloze pozvánka). Startovat se bude od 9:00 do 10:30 u bývalého Svazarmu v Bohunické ulici (Bohunická 535). Ti, co se rozhodnou vyrazit na delší pěší trasu (25 km) se mohou těšit na detailní seznámení s novou naučnou stezkou.
Informační leták i s plánkem trasy nové naučné stezky (označené Klubem českých turistů zelenou barvou) naleznete v příloze. Ve vytištěné podobě je zdarma k dispozici v Regionálním projektovém centru, které sídlí v Jiráskově ulici čp.84 (podloubí domu U Zlatého orla) nebo v Informačním centru na náměstí Míru. Přejeme Vám příjemnou procházku!


Kalkulačka na webu NZÚ byla trefou do černého

Potenciální žadatelé v programu Nová zelená úsporám získali minulý týden cenného pomocníka. Je jím kalkulačka, která nabízí možnosti výpočtu, kolik energie je možné ušetřit na konkrétním způsobu vytápění a typu bydlení, jakými opatřeními toho dosáhnete a hlavně, přibližně kolik peněz na taková opatření můžete z programu získat.

více

Pozvánka na komunitní veřejné projednání rozvojových potřeb na území obcí Vltavotýnska v souvislosti se vznikem Rozvojové strategie Vltavotýnska 2014 – 2020

Srdečně Vás zveme na komunitní veřejné projednání rozvojových potřeb na území obcí Vltavotýnska v souvislosti se vznikem Rozvojové strategie Vltavotýnska 2014 – 2020, které se uskuteční v úterý 19.8.2014 v 16h ve Špejchar klubu v Čihovicích v Týně nad Vltavou. Pozvánku naleznete v příloze.


OPERAČNÍ PROGRAMY PRO ČERPÁNÍ PENĚZ Z EU JSOU KOMPLET SCHVÁLENY

ikona článku

Vláda na dnešním jednání schválila zbývající dva operační programy pro programové období 2014-2020. Jedná se o program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost a Technická pomoc.

více

Pozvánka na projednání rozvojových potřeb obcí v souvislosti s tvorbou Rozvojové strategie Vltavotýnska 2014 - 2020

Srdečně Vás zveme na projednání rozvojových potřeb obcí v souvislosti s tvorbou Rozvojové strategie Vltavotýnska 2014 - 2020, které se uskuteční v úterý 24.6.2014 v 16h ve Špejchar klubu v Čihovicích v Týně nad Vltavou. Pozvánku naleznete v příloze.


Vltavotýnské farmářské trhy se blíží, konají se v sobotu 26.7. v rámci Vltavotýnských slavností

ikona článku

V sobotu 26.7.2014 se od 8 do 12 hodin konají na jarmarečním prostoru za galerií v Týně nad Vltavou tradiční Vltavotýnské farmářské trhy, kde můžete mj. zakoupit i výrobky certifikované Regionální značkou Vltavotýnsko. Navštěvníky čeká také doprovodný kulturní program a dílna pro děti. V příloze naleznete pozvánku, těšíme se na setkání s Vámi!


Pozvánka na projednání rozvojových potřeb ma území obcí Vltavotýnska v souvislosti se vznikem Rozvojové strategie Vltavotýnska 2014 – 2020

Srdečně Vás zveme na projednání rozvojových potřeb na území obcí Vltavotýnska v souvislosti se vznikem Rozvojové strategie Vltavotýnska 2014 – 2020, které se uskuteční v úterý 24.6.2014 ve Špejchar klubu v Čihovicích v Týně nad Vltavou. Pozvánku naleznete v příloze.


Regionální značka - Odlište se!

ikona článku

Certifikujte svůj výrobek, produkt nebo službu.
Termín přihlášek k certifikaci do 30. 6. 2014!!!

více

Podívejte se na fotky z Velikonočních farmářských trhů.

ikona článku

Podívejte se na našem facebooku na fotky z farmářských trhů konaných dne 12. 4. 2014.

více

Nové číslo občasníku Vltavotýnsko.cz

ikona článku

MAS Vltava vydala již páté číslo občasníku Vltavotýnsko.cz, ve kterém se dočtete například o úspěšných projektech obcí a zemědělců z našeho regionu nebo o výzvě k aktivnímu zapojení do přípravy nového plánu rozvoje Vltavotýnska. V rámci pravidelné rubriky Vám také představíme držitelku certifikátu Regionální značka Vltavotýnsko paní Ivanu Tomší a její točenou a malovanou keramiku. Časopis naleznete v příloze článku. Přejeme Vám hezké Velikonoce!


V rámci 9.výzvy byly podpořeny 4 žádosti o dotaci

ikona článku

V úterý 25.2.2014 zasedala v Regionálním projektovém centru v Týně nad Vltavou Výběrová komise MAS Vltava, o.s., která měla na programu hodnocení žádostí v rámci 9.výzvy na předkládání žádostí o podporu projektů z Programu rozvoje venkova, osa IV, Leader. 9.výzva měla za cíl dočerpat definitivně poslední nedočerpané prostředky ze Strategického plánu Leader MAS Vltava, o.s. na období 2007 - 2013. K dispozici bylo přesně 804 677 Kč. Výběrová komise podpořila všechny 4 žádosti. V příloze článku naleznete seznam vybraných a nevybraných žádostí o dotaci.
Všechny žádosti budou nejpozději 14. března 2014 zaregistrované na Regionálním odboru Státního zemědělského intervenčního fondu (RO SZIF) v Českých Budějovicích. V průběhu jarních měsíců pak bude následovat administrativní kontrola a kontrola přijatelnosti na RO SZIF.


Cizí jazyky v projektech EU.

Článek se zabývá třemi projekty, které byly podpořeny z prostředků Evropské unie. Projekty se týkají především oblasti výuky cizích jazyků v základním vzdělávání. Po změnách v koncepci jazykového vzdělávání se téměř všichni žáci v průběhu základního vzdělávání setkávají se dvěma cizími jazyky. S tím souvisí i potřeba podpory rozvoje jejich jazykových a komunikativních dovedností s ohledem na nadání, motivaci, učebním styly a strategie. Cílem článku je představit některé z projektů, které mohou být zdrojem široké škály nápadů a aktivit vhodných pro výuku cizích jazyků na základní škole. V informaci o každém projektu je uveden odkaz a zájemci tak mohou získat podrobnosti včetně kontaktů na tvůrce projektů.

více

Evropská komise svým rozhodnutím ze dne 4.2.2014 schválila mapu regionální podpory pro Českou republiku.

ikona článku

Na základě schválené mapy bude možno poskytovat regionální podporu v období od 1.7.2014 do 31.12.2020 ve všech regionech NUTS II České republiky, s výjimkou regionu NUTS II Praha, který nebude pro regionální podporu v uvedeném období způsobilý. S ohledem na výši HDP na obyvatele, které ve všech podporovaných regionech NUTS II přesahuje 60% průměru EU-27, bude míra podpory pro velké podniky činit 25% způsobilých nákladů.

více

Seznam přijatých žádostí v rámci 9.výzvy LEADER a termín zasedání Výběrové komise

ikona článku

V úterý 4.2.2014 skončila 9.výzva na příjem žádostí o podporu projektů z Programu rozvoje venkova, osa IV, LEADER. MAS Vltava, o.s. v rámci této výzvy přijala celkem 4 žádosti (seznam v příloze článku). Výběr projektů proběhne 25.2.2014 od 16h na zasedání Výběrové komise MAS Vltava, o.s., která projekty ohodnotí dle předem stanovených kritérií.


MAS Vltava, o.s. vyhlašuje 9.výzvu LEADER zaměřenou na zemědělce a podnikatele

MAS Vltava, o.s. vyhlašuje 9. výzvu SPL MAS Vltava 2007 - 2013. Přijímání žádostí bude probíhat v pracovních dnech od 9:00 do 15:00, příjem žádostí začíná ve čtvrtek 30.1.2014 a končí v úterý 4.2.2014 v 15:00 hod. Jakákoliv žádost obdržená po konečném termínu nebude přijata. Za přijetí žádosti je považováno osobní doručení s datem a časem proti podpisu.
Jedná se o poslední výzvu určenou k definitivnímu dočerpání prostředků určených na realizaci "Strategického plánu Leader MAS Vltava, o.s. na období 2007 - 2013". Vyhlášena je tentokrát pouze Fiche 1 Zvýšení konkurenceschopnosti zemědělců, diverzifikace činností nezemědělské povahy (zaměřena na zemědělce) a Fiche 3 Podpora zakládání podniku a jejich rozvoje (zaměřena na nezemědělské podnikatele).
Více informací v přílohách celého článku. Potřebné formuláře jsou k dispozici v kanceláři MAS Vltava v Regionálním projektovém centru v Týně nad Vltavou, Jiráskova 84. Další informace naleznete v levé části v záložce LEADER


PF 2014

Přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků a úspěšný vstup do nového roku 2014

více

Nové číslo občasníku Vltavotýnsko.cz

MAS Vltava vydala již čtvrté číslo občasníku Vltavotýnsko.cz, ve kterém se dočtete například o kurzech lidových řemesel, o budování domu sociálních služeb v Chrášťanech či jak to vypadá s možností dotací v dalším programovacím období. Časopis naleznete pod záložkou vlevo Dokumenty ke stažení.


MAS Vltava rozšiřuje své konzultační hodiny

V souvislosti s přípravou příštího programovacího období 2014-2020 rozšiřujeme otevírací hodiny pro veřejnost v út a čt do 17 hodin. Tímto krokem chceme zlepšit možnost osobní komunikace po pracovní době klientů a partnerů.
MAS Vltava, o.s.


Výroční zpráva MAS Vltava, o.s. 2012


Farmářské trhy

Dne 27. 7. 2013 se konaly tradiční Vltavotýnské Farmářské trhy. Letošní již druhé Farmářské trhy byly podařené nejen díky hezkému počasí, ale především díky bohatému sortimentu nabízeného zboží a vysoké návštěvnosti. Mohli jste se zde setkat nejen s řadou výrobků oceněných Regionální značkou, ale také například s lihovarem Chvalešovice a nebo s oblíbenými koláčky manželů Němcových z Bechyně. Dále jste zde mohli využít služeb manželů Musilových, které poskytovali masáže a nebo Vám vytvořili Vaši osobní vůni. Nechyběla ani výtvarná dílna pro děti, kde si mohli vytvořit magnetky ze sádry či větrník. Jako doprovodný program hrála pohodová kapela Klídek. Další Farmářské trhy se budou konat Dušičkové 26. 10.2013 a Adventní 15. 12. 2013. Těšíme se na setkání s Vámi.


Farmářské trhy

ikona článku

Dne 27. 7. 2013 se již poněkolikáté konají Farmářské trhy. Vltavotýnské Farmářské trhy, je oblíbená a hojně navštěvovaná městská událost, která si mezi místními obyvateli získala značnou popularitu. Mezi stálé prodejce patří manželé Němcovi se svými koláčky, manželé Jarešovi s malovanými perníčky, pan Drhovský s dřevěnými hračkami a také paní Černá s bylinkami a sypanými čaji. Pro děti je zde připravena dětská dílna a jako hudební doprovod bude hrát kapela Klídek z Týna. Těšíme se na setkání s Vámi.


Nové vydání časopisu Vltavotýnsko.cz

ikona článku

MAS Vltava vydala již třetí číslo občasníku Vltavotýnsko.cz, ve kterém se dočtete například o Venkovské tržnici, aneb virtuálním světě obchodu, jak to vypadá s dalším programovacím obdobím či kdy se konají další Farmářské trhy. Časopis naleznete pod záložkou vlevo Dokumenty ke stažení.


Nová zelená úsporám 2013

ikona článku

Díky otevření dotačního programu Ministerstva životního prostředí – Nová zelená úsporám 2013 můžete získat státní podporu na snížení energetické náročnosti vašeho domu až do výše 60 %. Poradíme vám, jak na to..
Zahájení příjmů žádostí do programu Nová zelená úsporám 2013 bude od 12.8.2013, od kdy se bude poskytovat dotační příspěvek do vyčerpání stanovené alokace na tento program, respektive 1 000 000 000,- Kč.


Pro více informací nás kontaktujte nebo nás navštivte osobně v kanceláři Regionálního projektového centra.

více

Chci se aktivně zapojit aneb není mi lhostejná budoucnost Vltavotýnska

ikona článku

Žijete na Vltavotýnsku, jste podnikatel či zemědělec, působíte na obci či jste členem nějakého spolku? Není Vám jedno, co se bude či nebude dít na Vltavotýnsku v následujícím období 2014 - 2020? Pak právě nyní je vhodná příležitost si říci, co u nás potřebujeme a jaké zde máme problémy k řešení. V současnosti sbíráme podněty, co ve vaší obci oceňujete, jaké má naopak obec problémy, co mají jinde a chtěli bychom to mít také. Nejjednoduším způsobem je vyplnění přiloženého dotazníku, dále Vás rádi uvidíme na komunitních projednáních nebo nám můžete poslat email. Průběh vzniku integrované strategie území můžete sledovat na webových stránkách www.vltavotynsko.cz. Pro inspiraci, které projekty se podařilo realizovat do roku 2013, naleznete na stránkách vlevo - záložka Projekty.

Děkujeme za Vaši aktivitu a názor

MAS VLTAVA - SPOLEČNĚ ROZVÍJÍME VLTAVOTÝNSKO


Regionální značka - Odlište se!

ikona článku

Certifikujte svůj výrobek, produkt nebo službu.
Termín přihlášek k registraci do 16. 7. 2013!!!

více

Blíží se 19. kolo příjmu žádostí do Programu rozvoje venkova

Příjem žádostí bude probíhat v termínu od 19.6. do 2.7.2013. Bližší informace vč. seznamu vyhlášených opatření naleznete v příloze. Samozřejmě se na nás můžete obrátit s případnou konzultací vašeho projektového záměru či se zpracováním žádosti.


Hodnocení žádostí v rámci 8.výzvy

Ve čtvrtek 23.5.2013 zasedala v Regionálním projektovém centru v Týně nad Vltavou Výběrová komise MAS Vltava, o.s., která měla na programu hodnocení žádostí v rámci 8.výzvy na předkládání žádostí o podporu projektů z Programu rozvoje venkova, osa IV, Leader. K dispozici bylo pouze 78 049 Kč, poslední dosud nedočerpané prostředky ze Straegického plánu Leader MAS Vltava, o.s. na období 2007 - 2013, o které se ucházely 2 žádosti. Podpořena však mohla být pouze jedna z nich. V příloze článku naleznete seznam vybraných a nevybraných žádostí o dotaci.


Seznam přijatých žádostí v rámci 8.výzvy LEADER a termín zasedání Výběrové komise

V pátek 10.5.2013 skončila 8.výzva na příjem žádostí o podporu projektů z Programu rozvoje venkova, osa IV, LEADER. MAS Vltava, o.s. v rámci této výzvy přijala celkem 2 žádosti (seznam v příloze článku). Výběr projektů proběhne 23.5.2013 od 16h na zasedání Výběrové komise MAS Vltava, o.s., která projekty ohodnotí dle předem stanovených kritérií.


Výběrová komise zasedne již za dva týdny

8.výzva na předkládání žádostí o podporu projektů z Programu rozvoje venkova, osa IV, Leader, se pomalu chýlí ke konci. Zítra, tj. 10.5., je poslední možnost na předložení žádostí! Následovat bude administrativní kontrola a kontrola přijatelnosti. Výběr projektů proběhne 23.5.2013 od 16h na zasedání Výběrové komise MAS Vltava, o.s., která projekty ohodnotí dle předem stanovených kritérií. Rok 2013 je posledním rokem realizace "Strategického plánu Leader MAS Vltava, o.s. na období 2007 - 2013".


MAS Vltava, o.s. vyhlašuje 8.výzvu LEADER zaměřenou na podnikatele

MAS Vltava, o.s. vyhlašuje 8. výzvu SPL MAS Vltava 2007 - 2013. Přijímání žádostí bude probíhat v pracovních dnech od 9:00 do 15:00, příjem žádostí začíná v pondělí 6.5.2013 a končí v pátek 10.5.2013 v 15:00 hod. Jakákoliv žádost obdržená po konečném termínu nebude přijata. Za přijetí žádosti je považováno osobní doručení s datem a časem proti podpisu.
Rok 2013 je posledním rokem realizace "Strategického plánu Leader MAS Vltava, o.s. na období 2007 - 2013" a MAS Vltava, o.s. touto výzvou využije poslední nedočerpané prostředky. MAS Vltava má tak pro tuto výzvu k dispozici pouze 78 049 Kč. Vyhlášena je tentokrát pouze Fiche 3 Podpora zakládání podniku a jejich rozvoje, která je zaměřena na nezemědělské podnikatele.
Více informací v přílohách celého článku. Potřebné formuláře jsou k dispozici v kanceláři MAS Vltava v Regionálním projektovém centru v Týně nad Vltavou, Jiráskova 84 nebo na webu http://www.szif.cz/irj/portal/anonymous/eafrd/osa4.
Další informace naleznete v levém části v záložce LEADER.


Zveme Vás na seminář k partnerskému projektu Venkovská tržnice III.

ikona článku

MAS Vltava, o.s. Vás ve spolupráci s ostatními partnery srdečně zve na závěrečný seminář k projektu Venkovská tržnice III., konaného 8. – 9.4. 2013 u MAS NAD ORLICÍ, Penzion Pod Rozhlednou, Vrbice 32, 517 41 Kostelec nad Orlicí.
Více informací v příloze článku.
www.venkovska-trznice.eu


Aktuálně vyhlášené krajské granty

ikona článku

MAS Vltava nabízí subjektům působících v mikroregionu Vltavotýnsko bezplatné poradenství v souvislosti se zpracováním žádostí do grantů a příspěvků vyhlášených Jihočeským krajem.
Zdroj informací: www.kraj-jihocesky.cz

více

Blíží se 18. kolo příjmu žádostí do Programu rozvoje venkova

ikona článku

Příjem žádostí bude probíhat v termínu od 6. do 19.3.2013. Bližší informace vč. seznamu vyhlášených opatření naleznete v příloze. Samozřejmě se na nás můžete obrátit s případnou konzultací vašeho projektového záměru či se zpracováním žádosti.


V rámci 7.výzvy bylo podpořeno 13 žádostí o dotaci

ikona článku

V úterý 19.2.2013 zasedala v Regionálním projektovém centru v Týně nad Vltavou Výběrová komise MAS Vltava, o.s., která měla na programu hodnocení žádostí v rámci 7.výzvy na předkládání žádostí o podporu projektů z Programu rozvoje venkova, osa IV, Leader. O 7.výzvu byl poměrně slušný zájem, hodnoceno bylo celkem 16 žádostí. K dispozici bylo cca 5,2 mil.Kč, žadatelé však požadovali dotaci ve výši cca 6,2 mil.Kč. Výběrová komise nakonec podpořila 13 žádostí, 3 žádosti neuspěly. V příloze článku naleznete seznam vybraných a nevybraných žádostí o dotaci.
Všechny žádosti budou mezi 6. a 19. březnem 2013 zaregistrované na Regionálním odboru Státního zemědělského intervenčního fondu (RO SZIF) v Českých Budějovicích, a to vč. nevybraných žádostí, které budou zaregistrované jako náhradní. V průběhu jarních měsíců pak bude následovat administrativní kontrola a kontrola přijatelnosti na RO SZIF.


Evropská kosmická agentura - Program vývoje vědeckých experimentů (PRODEX)

Program PRODEX (PROgramme de Développement d'EXpériences scientifiques) je volitelný program ESA určený primárně pro financování vývoje a výroby vědeckých přístrojů nebo experimentů, jež jsou navrhovány vědecko-výzkumnými pracovišti v členských zemích ESA. Myšlenkou v pozadí je umožnit financování nákladného vývoje takových experimentů zejména v menších členských zemích ESA, a podpořit spolupráci vědeckých pracovišť s průmyslovými podniky.

více

NOVELA VYHLÁŠKY Č. 500/2006 SB., O ÚZEMNĚ ANALYTICKÝCH PODKLADECH, ÚZEMNĚ PLÁNOVACÍ DOKUMENTACI A ZPŮSOBU EVIDENCE ÚZEMNĚ PLÁNOVACÍ ČINNOSTI

8.2.2013: V souvislosti se zákonem č. 350/2012 Sb., kterým se mění zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), ve znění pozdějších předpisů, a další související předpisy přistoupilo ministerstvo pro místní rozvoj k úpravě vyhlášky č. 500/2006 Sb., o územně analytických podkladech, územně plánovací dokumentaci a způsobu evidence územně plánovací činnosti.

více

Novela zákona o investičních pobídkách odstartovala příliv investičních záměrů

Od ledna do 11. července loňského roku 7 a od 12. července do konce loňského roku dalších 41. Tolik žádostí o čerpání investičních pobídek v roce 2012 přijala agentura CzechInvest. Ve srovnání s rokem 2011 to je o 5 investičních záměrů více, a s rokem 2010 dokonce o 27 více. Zlomovým okamžikem se stala novela zákona o investičních pobídkách, která je účinná právě od 12. července 2012 a na kterou si počkaly například firmy ŠKODA Auto a.s., Saar Gummi Czech s.r.o, TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY, a.s. nebo Jotun Powder Coatings (CZ) a.s.

více

2013 - Přehled zástupců České republiky v pracovních skupinách a orgánech Evropské unie, OECD, Rady Evropy a dalších institucí v oblastech: Vzdělávání a odborné příprava, Výzkum, vývoj a vysoké školst

Brožura poskytuje souhrn kontaktů na jednotlivé zástupce České republiky ve výše zmíněných pracovních skupinách.

více

Seznam přijatých žádostí v rámci 7.výzvy LEADER a termín zasedání Výběrové komise

V pátek 25.1.2013 skončila 7.výzva na příjem žádostí o podporu projektů z Programu rozvoje venkova, osa IV, LEADER. MAS Vltava, o.s. v rámci této výzvy přijala celkem 16 žádostí (seznam v příloze článku). Výběr projektů proběhne 19.2.2013 od 16h na zasedání Výběrové komise MAS Vltava, o.s., která projekty ohodnotí dle předem stanovených kritérií. Rok 2013 je posledním rokem realizace "Strategického plánu Leader MAS Vltava, o.s. na období 2007 - 2013".


18. kolo příjmu žádostí do Programu rozvoje venkova

Minulý týden bylo schváleno zpřesnění pravidel pro 18. kolo příjmu žádostí do Programu rozvoje venkova. Příjem žádostí bude probíhat v termínu od 6. do 19.3.2013. Bližší informace vč. seznamu vyhlášených opatření naleznete v příloze. Samozřejmě se na nás můžete obrátit s případnou konzultací vašeho projektového záměru či se zpracováním žádosti.


Grantové programy Jihočeského kraje - blíží se ukončení příjmu aktuálně vyhlášených výzev

MAS Vltava informuje o blížícím se konci příjmu žádostí aktuálně vyhlášených výzev. Potřebujete-li více informací nebo poradit se zpracováním žádosti, neváhejte nás kontaktovat.


více

Internetové stránky www.bezpecnostpotravin.cz

Internetové stránky bezpecnostpotravin.cz poskytují základní informace o problematice bezpečnosti potravin. Přinášejí aktuální informace o možném riziku z potravin, hygieně při manipulaci s potravinami, ale i informace z oblasti výživových doporučení. Prostřednictvím internetových stránek bezpecnostpotravin.cz se uživatelé mohou zaregistrovat k elektronickému zasílání zpráv o závadných potravinách, které v tržní síti zachytily dozorové orgány.
Zdroj informací: MZE ČR a www.bezpecnostpotravin.cz


MAS Vltava, o.s. vyhlašuje 7. výzvu LEADER

MAS Vltava, o.s. vyhlašuje 7. výzvu SPL MAS Vltava 2007 - 2013. Přijímání žádostí bude probíhat v pracovních dnech od 9:00 do 15:00, příjem žádostí začíná v pondělí 14.1.2013 a končí v pátek 25.1.2013 v 15:00 hod. Jakákoliv žádost obdržená po konečném termínu nebude přijata. Za přijetí žádosti je považováno osobní doručení s datem a časem proti podpisu.
Více informací v přílohách celého článku. Potřebné formuláře jsou k dispozici v kanceláři MAS Vltava v Regionálním projektovém centru v Týně nad Vltavou, Jiráskova 84 nebo na webu http://www.szif.cz/irj/portal/anonymous/eafrd/osa4.
Další informace naleznete v levém části v záložce LEADER.


Dotační program JčK pro poskytování příspěvků na přehlídky a soutěže v roce 2013

ikona článku

Dotační program podpory přehlídek a soutěží 2013 je zaměřen na projekty soutěží skupiny „A“, „B“, „C“, které vyhlašuje MŠMT pro příslušný školní rok včetně nezařazených v těchto seznamech, které se zaměřují na práci s mládeží v kulturních oblastech (loutkové divadlo, filmová tvorba, dětské, scénické divadlo, scénický tanec, divadlo dospělých apod.) nevyjímaje kulturní přehlídky dospělých. Finanční podpora může činit maximálně 70 % celkových nákladů projektu.

Více informací: Regionální projektové centrum MAS Vltava, Jiráskova 84, Týn nad Vltavou nebo na http://www.kraj-jihocesky.cz/index.php?par[id_v]=1110&par[lang]=CS


Výzva pro předkládání grantových projektů zaměřených na vznik a provoz zařízení péče o děti předškolního věku

ikona článku

Cílem výzvy je zlepšovat situaci v prosazování rovných příležitostí žen a mužů na trhu práce a ve sladění pracovního a rodinného života prostřednictvím zřízení a provozu zařízení péče o děti předškolního věku.

zdroj a více info: http://www.esfcr.cz/vyzva-a4?lang=1&ref=m&source=email


Výzva pro školy k zapojení do prodlouženého pokusného ověřování Individuálního výchovného plánu (smlouvy s rodiči)

ikona článku

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlašuje na základě rozhodnutí ministra školství výzvu k přihlášení základních škol do prodlouženého pokusného ověřování Individuálního výchovného plánu (smlouvy rodičů se školou.

více

Poslední let Petra Ginze: program pro školy

ikona článku

Program pro žáky 8. a 9. ročníků základních škol spojený s promítáním filmu
Opona, o.p.s. připravila ve spolupráci s Židovským muzeem v Praze program pro žáky základních škol spojený s promítáním filmu Poslední let Petra Ginze dokumentujícího příběh mimořádně umělecky nadaného chlapce česko-židovského původu, který zahynul v Osvětimi. Program nabízí učitelům příležitost spojit výuku historie s multikulturní výchovou v kontextu současné společnosti. Pořádá se za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

více

Vyhlášení II. výzev k předkládání žádostí o finanční podporu z OP VK - prioritní osa 1 - 2. GG

ikona článku

Jihočeský kraj vyhlašuje v rámci 2. GG ve dnech 19. 11. 2012 - 7. 1. 2013 2. kolo výzev k předkládání žádostí o finanční podporu z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost pro oblasti podpory 1.1 - Zvyšování kvality ve vzdělávání; 1.2 - Rovné příležitosti dětí a žáků, včetně dětí a žáků se speciálními vzdělávácími potřebami a 1.3 - Další vzdělávání pracovníků škol a školských zařízení.

více

Právě probíhá sběr kontaktů pro tvorbu tištěného katalogu

ikona článku

V současné době jako jedna z aktivit projektu Venkovská tržnice III probíhá na Vltavotýnsku sbět kontaktů pro tištěný katalog, který bude distribuován do všech domácností na Vltavotýnsku. Katalog bude uzpůsoben tak, aby se v něm daly vyhledávat informace např. o řemeslnících, provozovatelích kulturních a sportovních zařízeních, neziskových organizacích. Cílem je propagovat a podporovat místní výrobce, provozovatele. Proto prosíme podnikatele, provozovatele a neziskové organizace, pokud chtějí být uveřejněni v katalogu, aby vyplnily a zaslali dotazník umístěný na http://www.vltavotynsko.cz/projekty/vlastni-projekty-mas-vltava/venkovska-trznice-iii.html či kontaktovali MAS Vltavu, o.s. V mikroregionu Vltavotýnsko probíhá zároveň i terénní sběr dotazníků. Po ukončení sběru bude vytištěn katalog a distribuován do domácností na Vltavotýnsku. Sběr probíhá v obcích Bečice, Čenkov u Bechyně, Dobšice, Dolní Bukovsko, Dražíč, Hartmanice, Horní Kněžeklady, Hosty, Chrášťany, Modrá Hůrka, Temelín, Týn nad Vltavou, Všemyslice, Žimutice. Po uzavření sběru do katalogu se bude moci registrovat subjekty i nadále, avšak pouze do elektronické databáze na www.venkovskatrznice.eu (V současnosti se připravuje pro Vltavotýnsko, možno se inspirovat v mikroregionech zapojených do předchozího projektu Venkovská tržnice II.)
Tým realizátorů MAS Vltava.


Přinášíme Vám první dvě čísla časopisu Vltavotýnsko.cz

ikona článku

Vážení přátelé,
v levé části pod položkou dokumenty ke stažení naleznete první dvě čísla časopisu Vltavotýnsko.cz, který přináší informace o rozvoji mikroregionu Vltavotýnska. Časopisy lze také rychle vyhledat pod odkazem http://www.vltavotynsko.cz/dokumenty-ke-stazeni/casopis-vltavotynsko/. Příjemné a inspirativní čtení Vám přeje redakční tým MAS Vltava.


Všechny žádosti z 6.výzvy uspěly, již se připravují dohody o poskytnutí dotace

Všech 10 žádostí, které MAS Vltava zaregistrovala v rámci 6.výzvy na předkládání žádostí o dotaci z Programu rozvoje venkova, osa IV, Leader, úspěšně prošlo kontrolou přijatelnosti na RO SZIF v Českých Budějovicích. V tuto chvíli jsou připravovány dohody o poskytnutí dotace, které by obě strany měly podepsat nejpozději v listopadu letošního roku. Seznam úspěšných projektů naleznete v příloze článku.


17. kolo příjmu žádostí do Programu rozvoje venkova

Ve dnech 17. - 23. 10. 2012 bude probíhat příjem žádostí o dotaci v rámci Programu rozvoje venkova (PRV). Bližší informace naleznete v přiloženém pdf souboru. Samozřejmě se na nás můžete obrátit s případnou pomocí s Vaším projektem!


Blíží se dušičkové farmářské trhy

V sobotu 20. října se v Týně nad Vltavou uskuteční dušičkové farmářské trhy. Kromě tradičních výrobků certifikovaných Regionálních značkou Vltavotýnsko bude k zakoupení dušičková výzdoba, samozřejmostí je i doprovodný hudební program a dílna pro děti. Akci pořádá Farmářské centrum Vltava, o.s. za podpory Jihočeského kraje a města Týn nad Vltavou.


Projekty ze 6. výzvy SPL MAS Vltava

Projekty ze 6. výzvy byly zaregistrovány na Regionálním odboru Státního zemědělského a intervenčního fondu v ČB. V současnosti probíhá vypořádání projektů v rámci administrativní kontroly.


V rámci 6.výzvy bylo nakonec podpořeno všech 10 projektů

V úterý 26.6.2012 zasedala v Regionálním projektovém centru v Týně nad Vltavou Výběrová komise MAS Vltava, o.s., která měla na programu hodnocení žádostí v rámci 6.výzvy na předkládání žádostí o podporu projektů z Programu rozvoje venkova, osa IV, Leader. Hodnoceno bylo celkem 10 žádostí. Nakonec uspěly všechny žádosti s tím, že poslední žádosti v pořadí byla částečně ponížena dotace, protože již nezbylo dostatek finančních prostředků, aby mohla být podpořena v plné výši. Největší zájem byl tentokrát o fichi 1 zaměřenou na zemědělce, kde se přihlásilo celkem 5 žadatelů. Seznam vybraných žádostí je uveden v příloze článku.

více

V Týně nad Vltavou byla otevřena nejdelší naučná stezka v ČR

V úterý 8. května byla v Týně nad Vltavou slavnostně otevřena Stezka na Onen Svět. Trasa vede po stávající turistické stezce z Týna nad Vltavou údolím řeky Lužnice přes Bechyni až ke Stádleckému mostu, kde se odklání směrem na Milevsko a končí u rozhledny na Onom Světě poblíž obce Kovářov. Se svými šestašedesáti kilometry se pravděpodobně jedná o nejdelší naučnou stezkou v celé republice!

více

MAS Vltava vyhlašuje 6. výzvu LEADER

MAS Vltava, o.s. vyhlašuje šestou výzvu SPL MAS Vltava. Přijímání žádostí bude probíhat v pracovních dnech od 9:00 do 15:00, příjem žádostí končí dne 25.5.2012 v 15:00 hod. Jakákoliv žádost obdržená po konečném termínu nebude přijata. Za přijetí žádosti je považováno osobní doručení s datem a časem proti podpisu.
Více informací v přílohách celého článku. Potřebné formuláře jsou k dispozici v kanceláři MAS Vltava v Regionálním projektovém centru v Týně nad Vltavou, Jiráskova 84 nebo na webu http://www.szif.cz/irj/portal/anonymous/eafrd/osa4.
Další informace naleznete v levém části v záložce LEADER.


Dokončovací práce projektu EU na ZŠ Malá Strana

Základní škola Týn nad Vltavou, Malá Strana úspěšně naplnila cíle projektu
Nové modulové výukové a inovativní programy – zvýšení kvality ve vzdělávání, na který získala prostřednictvím Krajského úřadu Jihočeského kraje finanční podporu ve výši 4 204 360,75 Kč.

více informací v celém článku

více

SOŠ a SOU Hněvkovice na 15. ročníku Gastrofestu

SOŠ a SOU Hněvkovice na 15. ročníku GastrofestuJiž 15. ročník mezinárodního gastronomického festivalu Gastrofest se uskutečnil na českobudějovickém Výstavišti ve dnech 10. - 12. listopadu. V rámci festivalu proběhlo národní kolo prestižní kuchařské soutěže Bocuse d´Or, prezentace českých a moravských vinařů Gastrovinum, zápis do České knihy rekordů - třímetrový model čerchovské rozhledny z pravých chodských koláčů, soutěž o nejlepší cukrářský výrobek Budějovické mlsání nebo setkání zástupců zemí Visegrádské skupiny spojené s ukázkami jejich národních kuchyní.

více

Výzva jihočeských starostů


Výzva jihočeských starostů

My starostové 5 měst a obcí z bezprostředního okolí elektrárny Temelín vyzýváme vládu, aby řešila podfinancování infrastrukturních a dopravních staveb v jižních Čechách a oprávněné požadavky obcí v blízkém okolí elektrárny.
Stejně jako Jihočeský kraj podporujeme dostavbu JETE. Chápeme, že po roce 2022, kdy začne České republice docházet uhlí, půjde o zásadní zdroj, velmi významný pro energetickou soběstačnost a bezpečnost celé České republiky. Jsme však nuceni konstatovat, že tomuto významu neodpovídá financování dopravních staveb, infrastruktury a přenesených činností státní správy v našem regionu.
Stavby bezprostředně související s projektem řeší spol. ČEZ, a.s. částkou cca 3 mld. Kč. Jako starostové však silně vnímáme fakt, že dopravním stavbám a dalším projektům bezprostředně nesouvisejícím s dostavbou elektrárny Temelín, není ze strany státní správy věnována dostatečná priorita. Fakt, že region, který bude hrát hlavní roli v zajištění energetické bezpečnosti země, nemá dosud kvalitní silniční a železniční spojení s hlavním městem a zbytkem země, považujeme doslova za skandální.

více

Komunitní plánování sociálních služeb na Vltavotýnsku


MAS Vltava, o.s.
Vás zve na
„Komunitní plánování sociálních služeb na Vltavotýnsku“
Kdy: 24. 11. 2011 v 17.00 hodin
Kde: náměstí Míru 2, Týn nad Vltavou
zasedací místnost MěÚ Týn nad Vltavou
Program:
Představení stávajícího komunitního plánu 2010
Představení projektu KPSS na Vltavotýnsku 2011 - 2012
Analýza rezidenčních služeb pro seniory na Vltavotýnsku

Svou účast, prosím, potvrďte do 20. 11. 2011 na e-mail: mas.vltava@seznam.cz nebo na telefon 774 709 122


Plné znění pozvánky naleznete po rozkliknutí celého článku v příloze aktuality.


Příprava Programu rozvoje Jihočeského kraje 2014 – 2020

Po nedávném schválení Zásad územního rozvoje Jihočeského kraje, které jsou základním nástrojem územního plánování kraje, se naplno rozběhly práce na přípravě dalšího významného materiálu - Programu rozvoje Jihočeského kraje na období 2014 - 2020. Nový rozvojový program by měl být dokončen ještě před krajskými volbami na podzim roku 2012.

více

Farmářské trhy se konají v sobotu 22.10.2011 od 8 do 12 hodin

Farmářské trhy se konají v sobotu 22.10.2011 od 8 do 12 hodin


MAS Vltava, o.s. se pustila do projektu s vervou

MAS Vltava, o.s. se pustila do projektu s vervouProjekt „Komunitní plánování sociálních služeb na Vltavotýnsku" je spolufinancován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictví Operačního programu lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu České republiky.

více

Vltavotýnské výrobky na výstavě Země Živitelka

MAS Vltava, o.s. se pustila do projektu s vervouMAS Vltava, o.s. má každoročně svůj stánek na výstavě Země Živitelka už od roku 2006, a tak tomu bylo i letos od 25. 8. do 30.8. 2011. Na českobudějovickém výstavišti prezentovala Vltavotýnský region a výrobky od místních výrobců certifikovaných regionální značkou Vltavotýnsko jako např. ručně zdobený malovaný perník od paní Dagmar Jarešové, keramiku od paní Marie Mikulové, Vltavotýnské kremrole od paní Radky Třískové, točenou a malovanou keramiku od paní Ivany Tomší, maňáskové divadlo a keramický půllitr - Plaváček z Domova sv. Anežky. „Škoda, že jsme mohli jen vystavovat, o výrobky byl velký zájem": říká Hana Mičanová, která výstavu za občanské sdružení MAS Vltava připravovala.

více

Slavnostní ocenění jihočeské Vesnice roku 2011

V jihočeské Vesnici roku 2011 - Dražíči - se dnes slaví a slavnostně předávají ocenění obcím, které v letošním ročníku soutěže uspěly. Do 17. ročníku soutěže se v Jihočeském kraji přihlásilo rekordních 33 obcí. Kromě Zlaté stuhy pro absolutního vítěze, bojovaly ještě o zelenou stuhu za péči o zeleň v obci, modrou stuhu za společenský život, bílou stuhu za činnost mládeže a oranžovou stuhu za spolupráci obce a zemědělského subjektu. Hodnotící komise uděluje také diplom za vzorné vedení obecní knihovny, obecní kroniky a za péči o kulturní dědictví. Speciální kategorií cen je cena hejtmana Jihočeského kraje. Ten letos vyhlásil tři kategorie - realizace úspěšného kulturně společenského záměru, realizace úspěšného projektu v oblasti práce s dětmi a mládeží a realizace projektu/záměru v kategorii zelená obec. Tyto tři ocenění byly až do dnešního vyhlašování tajemstvím.

více

Projekt Stezka na Onen Svět úspěšně dokončen

Projekt Stezka na Onen Svět úspěšně dokončenV červenci 2011 byla završena téměř tříletá práce MAS Vltava, o.s. na projektu Stezka na Onen Svět. Podařilo se totiž úspěšně dokončit i druhou fázi realizace, která probíhala na stanovištích umístěných mimo lesní pozemky. Bližší informace o stezce naleznete na webových stránkách: www.stezkanaonensvet.cz .

více

SZIF schválil projekty vybrané MAS Vltava z 5. výzvy.

Státní zemědělský intervenční fond má ke dni 8. července 2011 v NUTS II Jihozápad schváleno 56 Žádostí o dotaci v rámci 12. kola příjmu žádostí Programu rozvoje venkova – opatření IV.1.2. Realizace místní rozvojové strategie v celkové výši podpory 20.938.529,- Kč.
Schválené Žádosti o dotaci z opatření IV.1.2. Realizace místní rozvojové strategie NUTS II Jihozápad – 12. kolo
zdroj info: http://www.szif.cz/irj/portal/anonymous/eafrd/osa4/1/12


Vltavotýnské farmářské trhy


Farmářské centrum Vltava, o.s. za přispění Jihočeského kraje pořádá 


Vltavotýnské farmářské trhy
30.7.2011
od 8.00 do 13.00
ve dvorku za galerií v Týně nad Vltavou


Na trhu zakoupíte výrobky certifikované 
Regionální značkou Vltavotýnsko!!


Pozvánku v celé její kráse si můžete stáhnout po rozkliknutí celého článku.
Keramický seminář - pozvánka

Keramický seminář - pozvánka

více

Hlasový seminář - pozvánka

Hlasový seminář - pozvánka

více

Jihočeskou vesnicí roku je Dražíč

Vítězem 17. ročníku krajského kola soutěže Vesnice roku 2011 se stala obec Dražíč na Českobudějovicku. Letos se o titul ucházelo rekordních 33 obcí. Hodnotící komise posuzovala především koncepční dokumenty, společenský život v obci, aktivitu občanů, podnikání, péči o stavební fond a obraz vesnice, občanskou vybavenost, inženýrské sítě, úspory energií, péči o veřejné prostranství, přírodní prvky a zeleň v obci, péči o krajinu, připravované záměry a informační technologie obce.
Zdroj a více informací: http://www.kraj-jihocesky.cz/archiv_aktualit.php?par[id_v]=1&par[lang]=CS&par[akt]=3075


Komunitní plánování sociálních služeb na Vltavotýnsku

Minulý rok MAS Vltava, o.s. podávala žádost o dotaci na projekt „Komunitní plánování sociálních služeb na Vltavotýnsku" do Evropského sociálního fondu, a ta byla schválena k finanční podpoře ve výši přibližně 675 tis. Kč.

více

Pozvánka na seminář "Drátování"

Pozvánka na seminář "Drátování"

více

Dotační výzva - 10. kolo příjmu Žádostí o dotace z OP Rybářství

Dotační výzva - 10. kolo příjmu Žádostí o dotace z OP RybářstvíZahájení příjmu žádostí:
9.6.2011
Poslední možnost podání žádosti:
20.6.2011 13:00

Tato výzva se týká následujícího opatření a záměru OP Rybářství:
3.2. Opatření na ochranu a rozvoj vodních živočichů a rostlin,
záměr b) vysazování úhoře říčního¨
Příjem žádostí pro výše uvedené opatření bude probíhat v období
od 9.6.2011 do 20.6.2011 do 13 hodin.
Vyhlašované kolo příjmu Žádostí je určeno pro uživatele rybářských revírů,
kteří neprovozují svou činnost za účelem zisku.

více

13.kolo přijmu žádostí z Programu rozvoje venkova

Dne 13. května 2011 schválil ministr zemědělství Ing. Ivan Fuksa zpřesnění Pravidel pro opatření pro 13. kolo příjmu žádostí.
Tisková zpráva - Ve 13. kole příjmu žádostí budou rozděleny přibližně 3 mld. Kč na projekty modernizace zemědělských podniků, potravinářské projekty, diverzifikaci nezemědělských činností, podporu cestovního ruchu, obnovu po kalamitách v lesích, projekty vzdělávání a poradenství či na metodu Leader. Dochází k omezení podpory rostlinné výroby v rámci Modernizace zemědělských podniků nebo k významnému omezení podpory bioplynových stanic pouze na ty, které zpracovávají produkty živočišné výroby v rozsahu minimálně 30 % z hmotnosti vstupních materiálů.

více

Regionální značka

Regionální značkaMAS Vltava ve spolupráci s MAS Lužnice a Ekoregionem Úhlava spustili společný projekt Regionální značka. Výrobci a poskytovatelé služeb na Vltavotýnsku si mohou nechat zdarma certifikovat svůj originální výrobek, produkt nebo službu. Více informací a kritéria certifikace naleznete na webových stránkách znacka.vltavotynsko.cz.


V současnosti probíhá vypořádání připomínek administrativní kontroly SZIF.

V současnosti probíhá vypořádání připomínek administrativní kontroly SZIF u projektů předkládaných v páté výzvě SPL MAS Vltava. Po té bude následovat kontrola přijatelnosti. Dohody o poskytnutí dotace by pak vybraní žadatelé, kteří projdou systémem kontrol SZIF, měli podepisovat s největší pravděpodobností od měsíce června 2011.

MAS Vltava, o.s.


Košíkářství - pozvánka na seminář

Košíkářství - pozvánka na seminář

více

Malování na hedvábí - pozvánka na seminář

Malování na hedvábí - pozvánka na seminář

více

Výběrová komise MAS Vltava, o.s. hodnotila žádosti v rámci 5.výzvy, úspěšných bylo 11 žadatelů

Ve čtvrtek 24.2.2011 zasedala v Regionálním projektovém centru v Týně nad Vltavou Výběrová komise MAS Vltava, o.s., která měla na programu hodnocení žádostí v rámci 5.výzvy na předkládání žádostí o podporu projektů z Programu rozvoje venkova, osa IV, Leader. Hodnoceno bylo celkem 16 žádostí, z nichž nakonec výběrová komise vybrala 11 úspešných. Největší zájem byl o fichi 5, kde se přihlásilo celkem 6 žadatelů s požadavkem o dotaci v celkové výši 3,36 mil.Kč. Ve této fichi však bylo alokováno pouze 1,06 mil.Kč a podpořeny byly nakonec pouze 2 žádosti z této fiche.


MAS Vltava, o.s. vyhlašuje 5. výzvu Strategického plánu Leader.

MAS Vltava, o.s. vyhlašuje pátou výzvu SPL MAS Vltava. Přijímání žádostí bude probíhat v pracovních dnech od 9:00 do 15:00, příjem žádostí končí dne 1. 2. 2011 v 15:00 hod. Jakákoliv žádost obdržená po konečném termínu nebude přijata. Za přijetí žádosti je považováno osobní doručení s datem a časem proti podpisu.
Více informací v přílohách celého článku nebo v nezávislém měsíčníku Vltavín. Potřebné formuláře jsou k dispozici v kanceláři MAS Vltava v Regionálním projektovém centru v Týně nad Vltavou, Jiráskova 84 nebo na webu http://www.szif.cz/irj/portal/anonymous/eafrd/osa4 .


Vzdělávací kurzy

Vzdělávací kurzy

více

MAS VLTAVA PŘEJE VŠEM PARTNERŮM A OBČANŮM VLTAVOTÝNSKA PŘÍJEMNÉ PROŽITÍ SVÁTKŮ VÁNOČNÍCH A ÚSPĚCHY V ROCE 2011.

MAS VLTAVA PŘEJE VŠEM PARTNERŮM A OBČANŮM VLTAVOTÝNSKA PŘÍJEMNÉ PROŽITÍ SVÁTKŮ VÁNOČNÍCH A ÚSPĚCHY V ROCE 2011.

více

Adventní vazba

Adventní vazba


1.veřejné zasedání Okrašlovacího spolku

1.veřejné zasedání Okrašlovacího spolkuVltavotýnský Okrašlovací spolek si v letošním roce připomíná 130. výročí založení svého historického předchůdce - Spolku pro okrašlování a ochranu domoviny a třetí výročí svého obnovení. Zveme proto všechny přátele, příznivce i zájemce o členství v našem spolku na první veřejné zasedání, které se uskuteční v úterý 26. října v 18,00 hodin v přísálí Sokolovny. Seznámíme vás s historií spolku a jeho někdejšími největšími projekty (např. Alej Míru) i se současnou činností a našimi záměry do budoucna. Přijďte nás podpořit a pomoci svými nápady, které můžeme realizovat pro „okrášlení" našeho města a okolí. Pokud se podaří včas realizovat přípravné kroky, můžete se v tento den zároveň seznámit se zcela novou knihou „Vltavotýnsko - krajem dvou řek", která zde bude slavnostně pokřtěna.

Za Okrašlovací spolek mikroregionu Vltavotýnsko, o.s.
předsedkyně Martina Sudová


Zveme Vás na seminář Tradiční vánoční lidové pečivo.

Zveme Vás na seminář Tradiční vánoční lidové pečivo.


Vitráže

Vitráže

více

11. kolo příjmu žádostí z Programu rozvoje venkova

Dne 14. září 2010 schválil ministr zemědělství Ing. Ivan Fuksa zpřesnění Pravidel pro opatření pro 11. kolo příjmu žádostí, které proběhne v termínu 14. - 27. 10. 2010 do 13 hodin na příslušných regionálních odborech SZIF.
Jedná se o opatření/podopatření:
I.1.2 Investice do lesů
I.1.3.2 Spolupráce při vývoji nových produktů, postupů a technologií (resp. inovací) v potravinářství
I.3.4 Využívání poradenských služeb

zdroj: www.szif.cz


Keramický seminář

Keramický seminář


PF 2022

více