MIKROREGION VLTAVOTÝNSKO

ORP Týn nad Vltavou (mikroregion Vltavotýnsko)

Mikroregion VltavotýnskoPro MAS Vltava, z.s. a ORP Týn nad Vltavou (mikroregion Vltavotýnsko) je přirozenou spádovou oblastí město Týn nad Vltavou. Rozkládá se v severní části okresu České Budějovice, sousedící s okresy Písek a Tábor. Území ORP Týn nad Vltavou tvoří celkem 14 obcí, k nimž náleží 58 místních částí. Obce území ORP jsou: Bečice, Čenkov u Bechyně, Dobšice, Dolní Bukovsko, Dražíč, Hartmanice, Horní Kněžeklady, Hosty, Chrášťany, Modrá Hůrka, Temelín, Týn nad Vltavou, Všemyslice a Žimutice. Oblast je spravována městem Týn nad Vltavou jako obcí III. stupně pověřenou výkonem státní správy.

ORP Týn nad Vltavou v číslech

Počet obyvatel: 14 123

Rozloha: 262,43 km2

Hustota zalidnění: 53,8 ob./km2  

Počet obcí: 14

Tj. cca 8,3 % obyvatel okresu České Budejovice na 15,65 % jeho rozlohy.

(pozn.: údaje platí k 31.12.2023, zdroj: Český statistický úřad)

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
mas-vltava-detail-obci447455995.jpg 31.9 Kb

VIZE ORP Týn nad Vltavou (MIKROREGIONU VLTAVOTÝNSKO)

MAS Vltava propojuje lidi a subjekty a vytváří podmínky pro spokojený život obyvatel.
V roce 2027 chce být venkovským regionem s rozvinutým tradičním malým a středním podnikáním, včetně zemědělství zaměřené na ekologii a bioprodukci, s využitím dosavadního potenciálu, inovací a chytrých řešení.
Regionem podporujícím zdravý a kvalitní život všech obyvatel s dostupnými zdravotními a sociálními službami, kvalitní úrovní vzdělanosti, školství, kultury, sportu a veřejné správy. Regionem s rozvinutou dopravní a technickou infrastrukturou, využívající znovuobnovitelné zdroje energie, chránící své přírodní bohatství, kulturní a historické památky a klidné venkovské prostředí.
Regionem navazující na přírodní, kulturní a historické dědictví, využívající vlastní turistický potenciál, se širokou nabídkou služeb pro rekreaci návštěvníků a odpočinek místních obyvatel.