VLASTNÍ PROJEKTY MAS VLTAVA

Odstraňování bariér v mikroregionu Vltavotýnsko

ikona článku

Hlavním cílem projektu je zpracování Analýzy Odstraňování bariér v mikroregionu Vltavotýnsko. Tento dokument bude sloužit jako podklad pro realizaci projektů na odstraňování bariér na komunikacích a objektech občanské vybavenosti, jako podklad pro zpracování projektových dokumentací k následným stavebním úpravám.

Odstraňování bariér na Vltavotýnsku je součástí Komunitního plánování sociálních služeb již od roku 2003, kdy Domov sv. Anežky společně s Městem Týn nad Vltavou realizoval pilotní projekt na Odstraňování bariér v Týně nad Vltavou. Od té doby se právě na základě realizace tohoto projektu uskutečnilo na desítky stavebních úprav nejen v Týně nad Vltavou. Stále ještě ale zbývá celá řada komunikací a veřejně přístupných objektů a prostranství, která dosud na svou bezbariérovost čekají a nejen v samotném Týně nad Vltavou ale v celém jeho správním obvodu všech 14 obcí, tedy mikroregionu Vltavotýnsko.

Uskutečněním projektu „Odstraňování bariér v mikroregionu Vltavotýnsko“ dojde nejen ke zmapování současné situace bariér na Vltavotýnsku, ale vzniknou i konkrétní návrhy k odstranění bariér a tím i k přiblížení se samotným realizacím odstranění bariér na vytipovaných a nejpotřebnějších místech po celém mikroregionu. Projekt tak přispěje i velkou měrou k bezpečnosti obyvatel a návštěvníků celého území, k jejich spokojenosti a zlepšení podmínek života v obcích mikroregionu.


Cílová skupina

  • Vozíčkáři
  • Nevidomí
  • Další ZP nebo jinak tělesně znevýhodnění
  • Maminky s kočárky
  • Děti
  • Senioři

Místo realizace projektu

Dopad projektu:

- mikroregion Vltavotýnsko, ORP Týn nad Vltavou s možností využití zkušeností jako modelového projektu po celé ČR.

Koordinace projektu, setkávání pracovní skupiny:

 - kancelář MAS Vltava, Týn nad Vltavou

Sběr dat a testování:

- obce mikroregionu Vltavotýnsko (Bečice, Čenkov u Bechyně, Dobšice, Dražíč, Hartmanice, Horní Kněžeklady, Hosty, Chrášťany, Modrá Hůrka, Temelín, Týn nad Vltavou, Všemyslice, Žimutice)

 

„Projekt Odstraňování bariér v mikroregionu Vltavotýnsko je realizován za přispění prostředků státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj.“

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
analyza-odstranovani-barier-v-mikroregionu-vltavotynsko.pdf 14087.9 Kb