PROJEKTY PODPOŘENÉ MAS VLTAVA

ZŠ Malá Strana v Týně nad Vltavou získala prostředky na zefektivnění výuky.

V roce 2008 předložila ZŠ Malá Strana v Týně nad Vltavou projekt do vyhlášené první výzvy grantových programů Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost administrovaných Jihočeským krajem. Tento projekt od samého počátku podporovala MAS Vltava, neboť předkládaný projekt je v souladu s Rozvojovou strategií Vltavotýnska 2007 - 2013. Projekt byl úspěšný a škola výrazným způsobem zkvalitnila svou výuku.

Základní informace k projektu:

Název projektu: Nové modulové výukové a inovativní programy - zvýšení kvality ve vzdělávání

Žadatel: ZÁKLADNÍ ŠKOLA MALÁ STRANA TÝN NAD VLTAVOU

 

Zdůvodnění potřebnosti:
Projekt se zaměřuje na vytvoření nových inovativních forem výuky. Současná forma výuky je i přes snahu více zapojit žáky, aby se aktivně podíleli na svém vzdělání, nedostačující. Žáci jsou spíše pasivními příjemci informací a od toho se odvíjí i jejich následné uplatnění na trhu práce a motivace na jejich dalším sebevzdělávání. Na dostatečné úrovni je schopnost pracovat s informacemi a umět je vyhodnocovat, přemýšlet o věcech v souvislostech a samostatně či týmově navrhovat řešení problémů.  Projekt je proto zaměřen na zvýšení kvality výuky a následně kompetencí žáků, kde prostřednictvím využívání ICT jsou žáci aktivně zapojeni do výuky. Proto chtějí pracovníci naší školy vytvořit e-learningový portál a s tím související materiální základnu, protože výuka s podporou informačních technologií na zastaralých typech počítačů (pro žáky škola v současnosti disponuje pouze 24 zastaralými počítači) neodpovídá současnému trendu (např. nelze žáky naučit současné a nové typy operačních systémů, programů, chybí doplňkové technické prvky, které s ICT nepochybně souvisí) a tudíž nelze dokonale naplňovat vytyčené kompetence při vzdělávání. Jako materiální základnu projektu jsme navrhli nejen dokonale vybavenou bezbariérovou multimediální učebnu, ale i doplnění chybějících pomůcek pro podporu výuky do ostatních tříd. Po zrealizování projektu bude možné používat k práci s novými výukovými materiály tedy většinu odborných učeben školy(učebny: jazyková, přírodopisu, chemie, fyziky, matematiky, výtvarné výchovy, dějepisu, zeměpisu a všechny učebny 1. stupně). Do projektu je zapojen partner, místní gymnázium, kde zástupce tohoto gymnázia bude členem projektového týmu a bude dohlížet a hodnotit nové inovativní programy. Na G odchází největší část žáků školy. Projekt je realizován ve veř. zájmu a uchází se o veř. prostředky. Žáci se v rámci projektu budou moci aktivně zapojit do výuky a budou umět využít ICT jako prostředek pro svá rozhodnutí. Tím budou mít větší šanci uplatnění.

Projekt se zaměřuje na zvýšení kvality vzdělávání žáků ZŠ prostřednictvím inovativních forem výuky, zapojením moderních vyučovacích metod a prostředků do výuky. Hlavní cílovou skupinou jsou žáci ZŠ a zvyšování jejich odborných znalostí a kompetencí. Při naplnění cílů projektu hraje významnou roli zapojení moderních informačních technologií.
Klíčové aktivity:
 - Zavádění vyučovacích metod, organizačních forem a výukových činností včetně tvorby modulových výukových programů s důrazem na mezipředmětové vazby, které vedou k rozvoji  klíčových kompetencí.
- Využívání ICT ve všeobecně vzdělávacích a odborných předmětech.
- Zlepšování podmínek pro využívání ICT pro žáky i učitele, a to i mimo vyučování.
Výstupy projektu:
 - 630 osob podpořeno v počátečním vzdělávání
- 6 nově vytvořených/inovovaných produktů
- 1 nově vytvořený/inovovaný produkt s komponentou ICT
- 38 podpořených osob v dalším vzdělávání
- 38 osob poskytujících služby nebo podporujících poskytování vzdělávacích služeb

Web projektu a více informací: http://www.zstynms.cz/projekt_OP.html

ZŠ Malá Strana v Týně nad Vltavou získala prostředky na zefektivnění výuky.

 

ZŠ Malá Strana v Týně nad Vltavou získala prostředky na zefektivnění výuky.