AKTUALITY

Příprava Strategického plánu sociálních služeb v ORP Týn nad Vltavou 2020 – 2022 jde do finále

ikona článku

Situace v sociálních službách na Vltavotýnsku byla po celý letošní rok analyzována a diskutována v rámci komunitního plánování sociálních služeb. Výsledkem tohoto snažení je Strategický plán sociálních služeb v ORP Týn nad Vltavou 2020 – 2022, který byl představen na veřejném projednání v zasedací místnosti Městského úřadu v Týně nad Vltavou 27. listopadu 2019.

Příprava tohoto dokumentu byla dlouhá a náročná. V druhé polovině roku 2018 byla připravována analytická část (statistiky, popisy vývoje populace apod.). Pracovní skupiny zapojené do projektu nejen připomínkovali tuto část plánu na jaře 2019, ale také připravovaly SWOT analýzu a vizi.

V druhé polovině tohoto roku byla připravována strategická část Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb, tj. práce na specifikování jednotlivých aktivit v sociální oblasti. Dokončený Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb po zapracování připomínek odborníků i veřejnosti projednají zástupci obcí ORP Týn nad Vltavou u kulatého stolu starostů v prosinci 2019.

Součástí projektu je také zpracování Katalogu poskytovatelů sociálních služeb na Vltavotýnsku, který bude k dispozici v elektronické i tištěné podobě a občané ho najdou například na webu města Týn nad Vltavou, MAS Vltava nebo na odboru sociálních věcí MěÚ Týn nad Vltavou.

DĚKUJEME všem členům pracovních skupin a členům řídící skupiny projektu, ať už to jsou občané (uživatelé), poskytovatelé sociálních služeb nebo zadavatelé soc. služeb (starostové obcí ORP Týn nad Vltavou) za jejich čas, pracovní nadšení, nadhled a hlavně nové nápady.

Krátkou prezentaci k tématu můžete nají v přílohách pod textem, stejně tak nahlédnout do pracovní verze dokumentu a zasílat připomínky můžete do 2. prosince 2019 na e-mail kucerova@vltavotynsko.cz .  Dokument je přílohou tohoto článku.

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
prezentace-verejne-projednani-srpss-2019.pptx Prezentace - střípky ze Střednědobého plánu sociálních služeb 437.7 Kb
sprs-orp-tnv-27-11-19.docx Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb ORP Týn nad Vltavou 2020 - 2022 1755 Kb